Produkt nr: NF-A14IPPC24V3000SPIP67
EAN: 9010018100600
Varenummer: F23363775
billigst-pricerunner
Noctua NF-A14 Computerkabinet Ventilator 14 cm Sort, Brun 1 stk
Producent: Noctua
EAN: 9010018100600
Varenummer: F23363775
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(434,40 ekskl. moms)
Producent: Noctua
Læs mere her
Støjsvag og kraftfuld: Noctua NF-A14 industrielt PWM-blæser
Præstation
Passende til rumtype Computerkabinet
Type Ventilator
Ventilator diameter 14 cm
Omdrejningshastighed (min.) 800 rpm
Omdrejningshastighed (maks.) 3000 rpm
Støjniveau (høj hastighed) 41,3 dB
Luftstrøm 269,3 m³/t
Maksimalt lufttryk 6,58 mmH2O
Understøttelse af puls-bredde modulering (PWM) Ja
Lejetype Self-Stabilising Oil-pressure Bearing (SSO)
Ventilatorens støjniveau (maks.) 41,3 dB
Antal pr. pakke 1 stk
Blæser, hastighed (maks.) 3000 rpm
Blæser, hastighed (min.) 800 rpm
Ventilatorens middeltid til fejl (MTTF) 150000 t
Design
Produktfarve Sort, Brun
Materiale Glasfiberforstærket kompositmateriale, Polyamid
Antal blæsere 1 blæser(e)
Antal ventilatorblade 7
Ventilatorstik 4-polet
Kode for international beskyttelse (IP) IP67
Strømstyring
Strømforsyning 7,92 W
Spænding 5/24 V
Blæser, spænding 24 V
Strøm (maks.) 0,33 A
Vægt & størrelser
Bredde 140 mm
Dybde 25 mm
Højde 140 mm
Ventilator dimensioner (BxDxH) 140 x 25 x 140 mm
Pakkebredde 190 mm
Pakkedybde 34 mm
Pakkehøjde 200 mm