Noctua NF-A12x25 chromax.black.swap
blæser
Producent: Noctua
Produkt nr: NF-A12X25 PWM CH.BK.S
EAN: 9010018100549
Varenummer: F22029015
billigst-pricerunner
Producent: Noctua
EAN: 9010018100549
Varenummer: F22029015
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(403,20 ekskl. moms)
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Noctua NF-A12x25 chromax.black.swap er en højkvalitets-blæser, der giver høj ydelse og lav støj.
Den har et elegant design i sort og har mulighed for at skifte de farvede anti-vibrations-puder ud, så du kan tilpasse udseendet til dit system. Denne blæser har en størrelse på 120 mm og en tykkelse på 25 mm, hvilket gør den ideel til brug i en række forskellige systemer.
Præstation
Passende til rumtype Computerkabinet
Type Ventilator
Ventilator diameter 12 cm
Omdrejningshastighed (min.) 450 rpm
Omdrejningshastighed (maks.) 1200 rpm
Støjniveau (lav hastighed) 7,6 dB
Støjniveau (høj hastighed) 12,1 dB
Luftstrøm 55,7 m³/t
Minimum lufttryk 0,41 mmH2O
Maksimalt lufttryk 0,82 mmH2O
Lejetype Self-Stabilising Oil-pressure Bearing (SSO)
Design
Produktfarve Sort
Materiale Liquid Crystal Polymer (LCP)
Antal blæsere Ja
Antal ventilatorblade 9
Ventilatorstik 4-polet
Certificering CE, RoHS
Strømstyring
Strømforsyning 0,6 W
Spænding 12 V
Strøm (maks.) 0,05 A
Vægt & størrelser
Bredde 120 mm
Dybde 25 mm
Højde 120 mm