ASUS ROG Zephyrus G14 GA403WR-QS085W Bærbar PC
AMD Ryzen AI 9 HX 370 / 2 GHz - 32 GB LPDDR5X - 1 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) - 14" OLED
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
31.330,-
DKK
(25.064,00 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
ASUS ROG Zephyrus G14 GA403WR-QS085W Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
ASUS ROG Zephyrus G14 GA403WR-QS085W Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
31.030,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
30.930,-
DKK
(24.744,00 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook |
| Operativsystem | Windows 11 Home |
| CPU | AMD Ryzen AI 9 HX 370 / 2 GHz |
| Max Turbo Speed | 5.1 GHz |
| Antal kerner | 12-core |
| Cache | L3 - 24 MB |
| Neural Processor Unit (NPU) | AMD Ryzen AI |
| RAM | 32 GB (medfulgt hukommelse er loddet) |
| Teknologi | LPDDR5X SDRAM; 4-cellet Litiumion |
| Hastighed | 3750 MHz |
| Vurderet hastighed | 3750 MHz |
| Hovedlager | 1 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) |
| Type | 14" OLED; Tastatur, touchpad |
| Opløsning | 2880 x 1800 (3K) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 120 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 500 cd/m² |
| Farvespektrum | 100% DCI-P3 |
| Egenskaber | Blank, NVIDIA G-SYNC-kompatibel, Adaptive-Sync teknologi, Pantone Validated, HDR 500 True Black, Dolby Vision, 0.2 ms responsrate, VESA DisplayHDR, Delta E≤1 farvepræcision; Chiclet-tastatur, 20 millioner klik, 1 RGB zone, 1.7 m rejselængde, Copilot-nøgle; Dobbelt strøm (2x2); 3 indbyggede køleventilatorer, integrerede støvfiltre, ASUS Aura Sync technology, dampkammerkølesystem, Thermal Grizzly Conductonaut, BIOS-beskyttelse, ROG Intelligent Cooling, flydende metalfedt, ROG Nebula Display, 0dB Ambient Cooling, Asus Slash Lighting, 2. gen. Arc Flow Fans |
| Multi-GPU konfiguration | 1 enkelt GPU kort / integreret GPU |
| Grafik-processor | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti / AMD Radeon 890M |
| Videohukommelse | 12 GB GDDR7 SDRAM |
| Videosystemegenskaber | MUX Switch, NVIDIA Advanced Optimus |
| Gaming | Ja |
| Kamera | Ja - 1080p |
| Kameraegenskaber | IR-kamera, Windows Hello |
| Lyd | Fire højttalere, to tweetere, 3-mikrofon-array |
| Overensstemmelsesstandarder | Dolby Atmos |
| Audiofunktioner | Output: Smart Amplification-teknologi, Hi-Res Audio; Input: AI-støjannullering |
| Tastaturbagbelysning | Ja (RGB) |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Kapacitet | 73 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 240 Watt, 20 V, 10 A |
| Interfacedetaljer | Kombostik til hovedtelefon/mikrofon ¦ HDMI ¦ USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort Alt Mode) (Power Delivery) ¦ 2 x USB 3.2 Gen 2 ¦ USB4/DisplayPort (Power Delivery) |
| Hukommelseskortlæser | Ja (SDXC UHS-II kort) |
| Farve | Eklipse-grå |
| Overfladefinish | Aluminum CNC |
| Sikkerhed | Microsoft Pluton Secured-core PC (Level 3) Security Chip |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter |
| Dimensioner (B x D x H) | 31.1 cm x 22 cm x 1.83 cm |
| Vægt | 1.57 kg |
