ASUS ROG Strix SCAR 16 G634JYR-RA019W Bærbar PC
Intel Core i9 (13. Gen) i9-14900HX / 2.2 GHz - 32 GB DDR5 - 2 x 1 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) - 16"
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
32.223,-
DKK
(25.778,40 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
ASUS ROG Strix SCAR 16 G634JYR-RA019W Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
ASUS ROG Strix SCAR 16 G634JYR-RA019W Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
31.923,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
31.823,-
DKK
(25.458,40 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook |
| Operativsystem | Windows 11 Home |
| CPU | Intel Core i9 (13. Gen) i9-14900HX / 2.2 GHz |
| Max Turbo Speed | 5.8 GHz |
| Antal kerner | 24-core |
| Cache | 36 MB |
| Chipset | Mobile Intel HM770 Express |
| Funktioner | Intel Smart Cache |
| RAM | 32 GB (2 x 16 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 64 GB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM; 4-cellet Litiumion |
| Hastighed | 5600 MHz |
| Vurderet hastighed | 5600 MHz |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 2 |
| Tomme åbninger | 0 |
| Samlet kapacitet | 2 TB |
| Hovedlager | 2 x 1 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) |
| RAID-niveau | RAID 0 |
| Type | 16"; Tastatur, NumberPad |
| LCD Backlight Teknologi | Mini LED-bagbelysning |
| Opløsning | 2560 x 1600 (WQXGA) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 240 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 1100 cd/m² |
| Farvespektrum | 100% DCI-P3 |
| Egenskaber | Blændfri, NVIDIA G-SYNC-kompatibel, Adaptive-Sync teknologi, HDR (høj dynamisk rækkevidde), 3 ms responsrate, Pantone Validated, Dolby Vision, 90 % skærm til krop-forhold, Nebula HDR Engine; Chiclet-tastatur, N-tast fornyelse, per tast-RGB, 2 m rejselængde, ASUS Overstroke-teknologi, stor touchpad; Dobbelt strøm (2x2); ASUS Aura Sync technology, Aura Sync-lysbarre, Thermal Grizzly Conductonaut, BIOS-beskyttelse, Aura Sync logo, ROG Intelligent Cooling, Cortana support, Aura Sync Rear Glow, 0dB Ambient Cooling, ROG Nebula HDR Display |
| Multi-GPU konfiguration | 1 enkelt GPU kort / integreret GPU |
| Grafik-processor | NVIDIA GeForce RTX 4090 / Intel UHD Graphics |
| Videohukommelse | 16 GB GDDR6 SDRAM |
| Videosystemegenskaber | ROG Boost, Dynamic Boost, MUX Switch, NVIDIA Advanced Optimus |
| Gaming | Ja |
| Kamera | Ja - 720p |
| Lyd | Fire højttalere, array-mikrofon |
| Overensstemmelsesstandarder | Dolby Atmos; TUV Rheinland Low Blue Light Certification, TUV Rheinland Flicker Free Certification |
| Audiofunktioner | Output: Smart Amplification-teknologi, Hi-Res Audio; Input: AI-støjannullering |
| Tastaturbagbelysning | Ja (RGB) |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Netværksinterface | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Kapacitet | 90 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 330 Watt, 20 V, 16.5 A |
| Interfacedetaljer | USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort Alt Mode) (Power Delivery) ¦ 2 x USB 3.2 Gen 2 ¦ Thunderbolt 4 (supports DisplayPort) ¦ HDMI ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon ¦ LAN |
| Farve | Knækket sort |
| Sikkerhed | Firmware Trusted Platform Module (TPM) Security Chip |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter, tilpasbar armeringshætte |
| Dimensioner (B x D x H) | 35.4 cm x 26.4 cm x 3.04 cm |
| Vægt | 2.65 kg |