ASUS ROG Strix G18 G814PM-S9010W Bærbar PC
AMD Ryzen 9 8940HX / 2.4 GHz - 32 GB DDR5 - 1 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) - 18"
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
21.130,-
DKK
(16.904,00 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
ASUS ROG Strix G18 G814PM-S9010W Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
ASUS ROG Strix G18 G814PM-S9010W Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
20.830,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
20.730,-
DKK
(16.584,00 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook |
| Operativsystem | Windows 11 Home |
| CPU | AMD Ryzen 9 8940HX / 2.4 GHz |
| Max Turbo Speed | 5.3 GHz |
| Antal kerner | 16-core |
| Cache | L3 - 64 MB |
| RAM | 32 GB (2 x 16 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 64 GB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM; 4-cellet Litiumion |
| Hastighed | 5200 MT/s |
| Vurderet hastighed | 5200 MT/s |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 2 |
| Tomme åbninger | 1 |
| Hovedlager | 1 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) |
| Type | 18"; Tastatur, touchpad |
| Opløsning | 2560 x 1600 (WQXGA) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 240 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 500 cd/m² |
| Farvespektrum | 100% DCI-P3 |
| Egenskaber | Blændfri, IPS-niveau, 3 ms responsrate, Pantone Validated, NVIDIA G-SYNC-kompatibel, Dolby Vision, 89 % skærm til krop-forhold; Copilot-nøgle, 5 genvejstaster, stor touchpad, ASUS Overstroke-teknologi, per tast-RGB, 1.9 m rejselængde; Dobbelt strøm (2x2); Hurtigtopladende, ROG Nebula Display, ASUS Aura Sync technology, Tri-Fan Technology, ROG Intelligent Cooling, Aura Sync-lysbarre, 0dB Ambient Cooling, integrerede støvfiltre |
| Multi-GPU konfiguration | 1 enkelt GPU kort / integreret GPU |
| Grafik-processor | NVIDIA GeForce RTX 5060 / AMD Radeon 610M |
| Videohukommelse | 8 GB GDDR7 SDRAM |
| Videosystemegenskaber | Dynamic Boost, ROG Boost, NVIDIA Advanced Optimus, MUX Switch, NVIDIA Reflex 2, NVIDIA Frame Warp, NVIDIA DLSS 4 |
| Gaming | Ja |
| Kamera | Ja - 1080p |
| Lyd | Dobbelte højttalere, array-mikrofon |
| Overensstemmelsesstandarder | Dolby Atmos |
| Audiofunktioner | Output: Smart Amplification-teknologi, Hi-Res Audio; Input: AI-støjannullering |
| Tastaturbagbelysning | Ja (RGB) |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Netværksinterface | Gigabit Ethernet |
| Kapacitet | 90 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 280 Watt, 20 V, 14 A |
| Holdere | 1 x M.2 (PCI Express 5.0) (1 fri) ¦ 1 x M.2 (PCI Express 4.0) (0 fri) |
| Interfacedetaljer | 2 x USB 3.2 Gen 2 ¦ USB4/USB-C/DisplayPort (Power Delivery) ¦ USB4/USB-C/DisplayPort ¦ HDMI ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon ¦ LAN |
| Farve | Eklipse-grå |
| Sikkerhed | Firmware Trusted Platform Module (TPM) Security Chip |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter |
| Dimensioner (B x D x H) | 39.9 cm x 29.4 cm x 3.08 cm |
| Vægt | 3 kg |
| Reparationsfærdighedsindeks | 9.9 (ud af 10) |
| Service & Support | Begrænset garanti - 2 år |