ASUS Skærm
24.1" - IPS - 100 Hz - 5 ms - 1x HDMI - 16:10
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
2.031,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
2.001,-
DKK
(1.600,80 ekskl. moms)
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 2 W |
Porte & Grænseflader
| HDMI-version | 2,1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| DisplayPort-version | 1,2 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Antal downstream-porte | 4 |
| USB-hub-version | 4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Justerbar højde (maks.) | 13 cm |
| Hældningsvinkelområde | 23 - -5° |
| Drejevinkel område | 30 - -30° |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | 90 - -90° |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 11,03 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | C |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | D |
Andre funktioner
| Strømforbrug (slukket) | 0 W |
| Sensor for omgivende lys | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 531,8 mm |
| Dybde (med stativ) | 190,4 mm |
| Højde (med stativ) | 531,3 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,4 kg |
| Bredde (uden stativ) | 531,8 mm |
| Dybde (uden stativ) | 39,7 mm |
| Højde (uden stativ) | 350 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,7 kg |
Præstation
| Flimmerfri teknologi | Ja |
Display
| Skærm diagonal | 61,2 cm (24,1 in) |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Paneltype | IPS |
| Antirefleksskærm | Ja |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Pixel pitch | 0,270 x 0,270 mm |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel |
| sRGB-dækning (typisk) | 100% |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 350 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 3000:1 |
| Vis antal farver | 16,7 millioner farver |
| Responstid | 5 ms |
| Maksimal opdateringshastighed | 100 Hz |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |