Acer TravelMate P2 14 TMP214-56-G2-TCO Bærbar PC
Intel Core Ultra 5 (Serie 2) 225U / 1.5 GHz - 32 GB DDR5 - 512 GB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) - Kingston - 14" IPS
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
14.499,-
DKK
(11.599,20 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
Acer TravelMate P2 14 TMP214-56-G2-TCO Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
Acer TravelMate P2 14 TMP214-56-G2-TCO Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
14.199,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
14.099,-
DKK
(11.279,20 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook |
| Operativsystem | Windows 11 Pro |
| CPU | Intel Core Ultra 5 (Serie 2) 225U / 1.5 GHz |
| Max Turbo Speed | 4.8 GHz |
| Antal kerner | 12-core |
| Ydeevnekerner | 2 |
| Effektive Kerner | 10 |
| Cache | 12 MB |
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU-ydeevne Op Til (TOPS) | 12 TOPS |
| AI datatype understøttelse på NPU | INT8 |
| Sparsitet Understøttelse | Ja |
| AI softwarerammer understøttet af NPU | DirectML, OpenVINO, WindowsML, ONNX RT |
| Understøttelse af Windows Studio Effekter | Ja |
| RAM | 32 GB (1 x 32 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 64 GB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM; Litium-polymer |
| Hastighed | 5600 MHz |
| Vurderet hastighed | 5600 MHz |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 2 |
| Tomme åbninger | 1 |
| Hovedlager | 512 GB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) - Kingston |
| Type | 14" - IPS; Tastatur, touchpad |
| Opløsning | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 60 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 400 cd/m² |
| Farvespektrum | 100% sRGB |
| Egenskaber | HDCP, mat, ComfyView, BlueLightShield Technology; Præcisions-touchpad, OceanGlass touchpad, Copilot-nøgle, TravelMate Sense nøgle; Dobbelt strøm (2x2); Adgangskode for administrator, systemsadgangskode, Acer Dust Defender-teknologi |
| Grafik-processor | Intel Graphics |
| Kamera | Ja - Full HD |
| Videoopløsninger | 1920 x 1080 |
| Kameraegenskaber | Privatlivslukker, IR-kamera, Temporal Noise Reduction |
| Lyd | Stereohøjttalere, to mikrofoner |
| Overensstemmelsesstandarder | DTS Sound |
| Tastaturbagbelysning | Ja (hvid) |
| Tastatur layout | Nordisk |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Netværksinterface | Gigabit Ethernet |
| Kapacitet | 53 Wh |
| Run-time | Op til 14.5 timer |
| Output | 65 Watt |
| Interfacedetaljer | HDMI ¦ 2 x USB-C (supports Thunderbolt 4, DisplayPort Alt Mode) (DC-In-kombo, Power Delivery) ¦ USB 3.2 Gen 1 (med strøm fra-opladning) ¦ USB 3.2 Gen 1 ¦ LAN ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon |
| Hukommelseskortlæser | Ja (microSD) |
| Med software | TravelMateSense |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Farve | Rent sølv |
| Materiale af etui | Anodiseret aluminium |
| Sikkerhed | Discrete Trusted Platform Module (TPM) solution, fingeraftrykslæser |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington nano sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | USB-C strømadapter |
| Specifik absorptionshastighed (SAR) | 1.14 W/kg (head) ¦ 1.14 W/kg (body) ¦ 1.14 W/kg (lem) |
| Lokalisering | Region: nordiske |
| Dimensioner (B x D x H) | 31.48 cm x 23.33 cm x 1.795 cm |
| Vægt | 1.45 kg |
| TCO-certificeret | - TCO Certified Notebooks 9 |
| Service & Support | Begrænset garanti - 1 år - bring-ind ¦ International rejsende-garanti - 1 år |