Acer Predator Helios 18 AI PH18-73 Bærbar PC
Intel Core Ultra 9 (Serie 2) 275HX / 2.7 GHz - 128 GB DDR5 - 1.024 TB SSD M.2 2280 - SK Hynix - 18"
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
39.873,-
DKK
(31.898,40 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
Acer Predator Helios 18 AI PH18-73 Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
Acer Predator Helios 18 AI PH18-73 Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
39.573,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
39.473,-
DKK
(31.578,40 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook |
| Operativsystem | Windows 11 Pro |
| CPU | Intel Core Ultra 9 (Serie 2) 275HX / 2.7 GHz |
| Max Turbo Speed | 5.4 GHz |
| Antal kerner | 24-core |
| Ydeevnekerner | 8 |
| Effektive Kerner | 16 |
| Cache | 36 MB |
| Chipset | Intel HM870 |
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU-ydeevne Op Til (TOPS) | 13 TOPS |
| Total processorpræstation op til (TOPS) | 36 TOPS |
| Sparsitet Understøttelse | Ja |
| AI softwarerammer understøttet af NPU | OpenVINO, WindowsML, DirectML, ONNX RT, WebNN |
| Understøttelse af Windows Studio Effekter | Ja |
| RAM | 128 GB (4 x 32 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 192 GB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM |
| Hastighed | 2800 MHz |
| Vurderet hastighed | 2800 MHz |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 4 |
| Tomme åbninger | 0 |
| Hovedlager | 1.024 TB SSD M.2 2280 - SK Hynix |
| Type | 18"; Tastatur, touchpad |
| Opløsning | 3840 x 2400 (WQUXGA) |
| Widescreen | Ja |
| Grafik-processor | NVIDIA GeForce RTX 5090 - op til 8 TOPS |
| Videohukommelse | 24 GB GDDR7 SDRAM |
| Videosystemegenskaber | NVIDIA G-SYNC |
| Gaming | Ja |
| Kamera | Ja - Full HD |
| Kameraegenskaber | Acer PurifiedView 2.0, IR-kamera |
| Lyd | Seks højttalere, tre mikrofoner |
| Overensstemmelsesstandarder | DTS:X |
| Audiofunktioner | Input: AI-støjannullering |
| Tastaturbagbelysning | Ja (RGB) |
| Tastatur layout | Nordisk |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Egenskaber | Per tast-RGB, Acer PredatorSense, 0.3 m rejselængde, mekaniske kontakter; Dobbelt strøm (2x2); Acer Purified Voice 2.0 teknologi, 6th Gen AeroBlade 3D-blæserteknologi |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Trådløs controller | Killer Wi-Fi 7 BE1750 |
| Netværksinterface | Ethernet |
| Kapacitet | 99 Wh |
| Output | 400 Watt, 20 V, 20 A |
| Interfacedetaljer | HDMI ¦ 2 x USB-C (supports Thunderbolt 5, DisplayPort Alt Mode) ¦ USB 3.2 Gen 2 (med strøm fra-opladning) ¦ USB 3.2 Gen 2 ¦ USB 3.2 Gen 1 ¦ LAN ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon |
| Hukommelseskortlæser | Ja (SD-kort) |
| Med software | PredatorSense |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Farve | Afgrundssort |
| Materiale af etui | Anodiseret aluminium |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington-sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter, pung, varmeplade kit |
| Lokalisering | Region: nordiske |
| Dimensioner (B x D x H) | 40.096 cm x 31.29 cm x 2.955 cm |
| Vægt | 3.2 kg |
| Service & Support | Begrænset garanti - 1 år - bring-ind ¦ International rejsende-garanti - 1 år |
