Acer Extensa 15 EX215-57-TCO-3290 Intel® Core™ i3 i3-1315U Laptop 39,6 cm (15.6") Fuld HD 8 GB DDR5-SDRAM 256 GB SSD Wi-Fi 6 (802.11ax) Windows 11 Pro Education Sølv
Bærbar inkl. Trådløs mus
Bærbar inkl. Docking Station
1x
Acer Extensa 15 EX215-57-TCO-3290 Intel® Core™ i3 i3-1315U Laptop 39,6 cm (15.6") Fuld HD 8 GB DDR5-SDRAM 256 GB SSD Wi-Fi 6 (802.11ax) Windows 11 Pro Education Sølv
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
Acer Extensa 15 EX215-57-TCO-3290 Intel® Core™ i3 i3-1315U Laptop 39,6 cm (15.6") Fuld HD 8 GB DDR5-SDRAM 256 GB SSD Wi-Fi 6 (802.11ax) Windows 11 Pro Education Sølv
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
6.488,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
6.388,-
DKK
(5.110,40 ekskl. moms)
Design
| Produkttype | Laptop |
| Produktfarve | Sølv |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Originalt mærkenavn | Acer |
Display
| Skærm diagonal | 39,6 cm (15.6") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Berøringsskærm | Nej |
| HD-type | Fuld HD |
| Vis navn til markedsføring af teknologi | ComfyView |
| Paneltype | TN |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmoverflade | Mat |
| Skærm diagonal (metrisk) | 39,6 cm |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Core™ i3 |
| Processorgeneration | Intel Core i3-13xxx |
| Processormodel | i3-1315U |
| Processorkerner | 6 |
| Processortråde | 8 |
| Processor boost frekvens | 4,5 GHz |
| Performance-kerner | 2 |
| Effektive kerner | 4 |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 4,5 GHz |
| Effektiv kerne maksimal turbofrekvens | 3,3 GHz |
| Processor-cache | 10 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
| Maksimal turbokraft | 55 W |
| Processor base power | 15 W |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelse form faktor | On-board |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 256 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 256 GB |
| Antal installerede SSD'er | Ja |
| SDD-kapacitet | 256 GB |
| NVMe | Ja |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Optisk drevtype | Nej |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| 4 | Intel |
| On-board grafikkort | Ja |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel® UHD Graphics |
| Diskret grafikadapter | Nej |
| On-board grafikkort, model | Intel® UHD Graphics |
| Understøttelse af indbygget 4K grafikadapter | Ja |
| Indbygget understøttelse af 8K-grafikkort | Ja |
| Understøtter grafikadapter åben GL | Ja |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Kamera
| Front kamera | Ja |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Mobil netværksforbindelse | Nej |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 2 |
| Antal HDMI-porte | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
Tastatur
| Pegeredskab | Touchpad |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Tast til andenpilot | Ja |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro Education |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 53 Wh |
| Batterilevetid (maks.) | 11,5 t |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 362,9 mm |
| Dybde | 237,5 mm |
| Højde | 19,9 mm |
| Vægt | 1,8 kg |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |