MSI Skærm
27, 68.58" - Rapid IPS - 200 Hz - 0.5 ms - 1x HDMI - 16:9
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
2.102,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
2.072,-
DKK
(1.657,60 ekskl. moms)
Præstation
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | Premium |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.0b |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2a |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
Ergonomisk
| Hældningsvinkelområde | -5 - 20° |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 12 V |
| Indgangsstrøm | 3 A |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 613,5 mm |
| Dybde (med stativ) | 249,7 mm |
| Højde (med stativ) | 438,5 mm |
| Bredde (uden stativ) | 613,5 mm |
| Dybde (uden stativ) | 62,1 mm |
| Højde (uden stativ) | 362,5 mm |
| Vægt (med stativ) | 4,2 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 683 mm |
| Pakkedybde | 127 mm |
| Pakkehøjde | 448 mm |
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27 in) |
| Paneltype | Rapid IPS |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Maksimal opdateringshastighed | 200 Hz |
| Responstid | 0,5 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 100000000:1 |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| sRGB-dækning (typisk) | 101% |
| Farveskala DCI-P3 | 81% |
| Adobe RGB dækning | 86% |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Farvedybde | 10 bit |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Vertikalt scanningsområde | 48 - 200 Hz |