[upcycle it] Apple MacBook Pro 2019 (GRADE A)
15,4 - i5-8257U, 16GB RAM, 256GB SSD, 13" 2560x1600, Touchbar, Space Grey-
Design
| Produkttype | Laptop |
| Produktfarve | Grå |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Renoveret | Ja |
| Renoveret klasse | Grade A |
| Originalt mærkenavn | Apple |
Display
| Skærm diagonal | 33,8 cm (13.3") |
| Skærmopløsning | 2560 x 1600 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Core™ i5 |
| Processorgeneration | 8th gen Intel® Core™ i5 |
| Processormodel | i5-8257U |
| Processorkerner | 4 |
| Processortråde | 8 |
| Processor boost frekvens | 3,9 GHz |
| Processorfrekvens | 1,4 GHz |
| Processor-cache | 6 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 16 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 256 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 256 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 256 GB |
| Optisk drevtype | Ingen |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| 4 | Intel |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel® Iris Plus Graphics |
| On-board grafikkort, model | Intel Iris Plus Graphics 645 |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
Kamera
| Front kamera | Ja |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Bluetooth | Ja |
Porte & Grænseflader
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Tastatur
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Tastatursprog | Dansk |
Sikkerhed
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 304,1 mm |
| Dybde | 212,4 mm |
| Højde | 14,9 mm |
| Vægt | 1,37 kg |