Samsung ViewFinity S7 S27D702EAU skærm - LED baglys - 27" - IPS - 5ms
4K 3840x2160 ved 60Hz
Produktdatablad
Rengøringsspray til skærmen
1x
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Vis lysstyrke (min.) | 280 cd/m² |
| Responstid | 5 ms |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega Infinity DCR |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Synlig størrelse, horisontal | 59,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,6 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 68 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| sRGB-dækning (typisk) | 99% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Nej |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Nej |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Nej |
| Indbygget mikrofon | Nej |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Forbruger |
| Produktfarve | Sort |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | Ja |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
Netværk
| Wi-Fi | Nej |
| Ethernet LAN | Nej |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Højdejustering | Nej |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -3 - 3° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -2 - 25° |
| Billede-i-billede | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 23 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 39 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 23 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 80 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1965511 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 612,9 mm |
| Dybde (med stativ) | 180 mm |
| Højde (med stativ) | 473,2 mm |
| Vægt (med stativ) | 5 kg |
| Bredde (uden stativ) | 612,9 mm |
| Dybde (uden stativ) | 41,6 mm |
| Højde (uden stativ) | 367,7 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,5 kg |
Emballeringsdata
| Stativ type | Enkelt stativ |
| Pakkebredde | 687 mm |
| Pakkedybde | 484 mm |
| Pakkehøjde | 160 mm |
| Pakkevægt | 6,6 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, HDMI |
| Strømkabellængde | 1,5 m |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Bæredygtighedscertifikater | TCO |
Andre funktioner
| Strømforbrug (DPMS) | 0,5 W |