Samsung Odyssey OLED G9 S49CG954SU skærm - 49" - AMD FreeSync Premium Pro - 0,03ms
UWQHD 5120x1440 ved 240Hz
Rengøringsspray til skærmen
1x
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 124,5 cm (49") |
| Naturligt aspektforhold | 32:9 |
| Skærmteknologi | OLED |
| Paneltype | OLED |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Vis lysstyrke (min.) | 200 cd/m² |
| Responstid | 0,03 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 1800R |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz |
| Optimering af opdateringshastighed | Nej |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1 milliard farver |
| Synlig størrelse, horisontal | 119,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,9 cm |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 99% |
| Kvantepunktsfarveteknologi | Ja |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| NVIDIA G-SYNC-type | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium Pro |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Spiltilstand | Ja |
| Intelligente funktioner | Skærmlyd til mobilen |
| Operativsystem installeret | Tizen |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 10 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| ASC (Adaptive Sound Control) | Ja |
| Indbygget kamera | Nej |
| Adaptive Sound Pro | Ja |
Design
| Markedspositionering | Forbruger |
| Produktfarve | Sølv |
| Farve | Sølv |
| USB upstream port type | USB Type-C |
| Antal upstream-porte | Ja |
| Antal USB type-C downstream-porte | 2 |
| USB strømforsyning | Nej |
| DVI-port | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | Ja |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal micro-HDMI-porte | Ja |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Lydindgang | Nej |
| Udgang til hovedtelefoner | Nej |
| Indbygget KVM switch | Nej |
| HDCP | Nej |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Ethernet LAN | Nej |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 12 cm |
| Akse | Nej |
| Drejelig | Nej |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -2 - 15° |
| Billede-i-billede | Nej |
| Sort eQualizer funktion | Nej |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 75 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 83 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 75 W |
| Strømforbrug (maks.) | 220 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Ekstern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1538267 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 1194,7 mm |
| Dybde (med stativ) | 236,9 mm |
| Højde (med stativ) | 529,3 mm |
| Vægt (med stativ) | 12,9 kg |
| Bredde (uden stativ) | 1194,7 mm |
| Dybde (uden stativ) | 180,8 mm |
| Højde (uden stativ) | 365 mm |
| Vægt (uden stativ) | 9,2 kg |
Emballeringsdata
| Stativ type | HAS-stativ |
| Pakkebredde | 1352 mm |
| Pakkedybde | 474 mm |
| Pakkehøjde | 240 mm |
| Pakkevægt | 18,5 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | DisplayPort, HDMI to Micro-HDMI |
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Installations-cd | Nej |
| Strømkabellængde | 1,5 m |
Andre funktioner
| Lav inputforsinkelse | Nej |
| Lydspejling | Ja |
| TV Plus | Ja |
| Virker sammen med Samsung Bixby | Ja |
| Understøttelse af Wireless Dex | Ja |
| Tryk visning | Ja |
| Universal guide | Ja |
| Taleinteraktion i fjernfeltet | Ja |
| Multiview | Ja |
| Lokal dæmpning | Nej |
| Strømforbrug (DPMS) | 0,5 W |