Samsung Galaxy Z Flip7 17,3 cm (6.8") 5G 12 GB 256 GB 4300 mAh Sort
Display
| Skærm diagonal | 17,3 cm (6.8") |
| Vis navn til markedsføring af teknologi | Dynamic AMOLED 2X |
| Gorilla glass version | Gorilla Glass Victus 2 |
| Skærmopløsning | 2520 x 1080 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 120 Hz |
| Anden skærmdiagonal | 10,2 cm (4") |
| Anden skærmopløsning | 1048 x 948 pixel |
| Anden displaytype | Dynamic AMOLED 2X |
| Anden skærm opdateringshastighed | 120 Hz |
| Gorilla Glass-version på den anden skærm | Gorilla Glass Victus 2 |
Processor
| Processorserie | Samsung Exynos |
| Processormodel | 2500 |
| Processorkerner | 10 |
| Processor boost frekvens | 3,3 GHz |
Lagring
| Virtuel RAM (maks.) | 223,8 GB |
| RAM kapacitet | 12 GB |
| Intern lagerkapacitet | 256 GB |
Kamera
| Bagerste kamera opløsning (numerisk) | 50 MP |
| Opløsning for andet bagkamera (numerisk) | 12 MP |
| Bagerste kamera blænde nummer | 1,8 |
| Sekundær bagkamera apertur nummer | 2,2 |
| Digital zoom | 10x |
| Frontkameratype | Enkelt kamera |
| Front kamera opløsning (numerisk) | 10 MP |
| Front kamera blænde nummer | 2,2 |
| Bagkamera flash | Ja |
| Videooptagelse med opløsning (maks.) | 3840 x 2160 pixel |
| Maksimum billedhastighed | 60 fps |
| Opløsning ved indfangningshastighed | 3840x2160@30fps |
| Bagkamera type | Dobbelt kamera |
| Autofokus | Ja |
| Billedstabilisator | Ja |
| Billedstabilisator type | Optical Image Stabilization (OIS) |
| Nattilstand | Ja |
| Slow motion-tilstand | Ja |
| Langsom bevægelseshastighed | 240fps @FHD, 120fps @FHD |
Netværk
| Generering af mobilnetværk | 5G |
| SIM-korttype | eSIM |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Near Field Communication (NFC) | Ja |
Design
| Formfaktor | Vend |
| Produktfarve | Sort |
| Farvenavn | Jetblack |
Præstation
| Hurtig opladning | Ja |
| Trådløs opladning | Ja; 15 W |
| Fingeraftrykslæser | Ja |
| Oprindelsesland | Vietnam |
Multimedie
| Højttalere | Stereo |
Software
| Platform | Android |
Batteri
| Batterikapacitet | 4300 mAh |
Styrke
| Energieffektivitetsklasse | B |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Batterilevetid pr. cyklus | 2524 min. |
| Batterilevetid i cyklusser | 2000 |
| Gentaget frit fald pålidelighedsklasse | A |
| Reparerbarhedsklasse | C |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP48 |
Strømstyring
| Nødvendig opladningseffekt (maks.) | 25 W |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Nødvendig opladningseffekt (min) | 10 W |
| USB strømforsyning | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 75,2 mm |
| Dybde | 6,5 mm |
| Højde | 166,7 mm |
| Vægt | 188 g |
| Sammenfoldet, dybde | 1,37 cm |
| Sammenfoldet, højde | 8,55 cm |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ingen |
| Kabler inkluderet | USB Type-C til USB Type-C |
| Udstødningsstift | Ja |
Andre funktioner
| Reparationsindeks | 2.9 |