Samsung Galaxy Book2 Go Bærbar PC
Qualcomm Snapdragon 7c+ Gen 3 (3. gen) 2.4 GHz - 4 GB LPDDR4X - 128 GB SSD - eUFS - 14"
Design
| Produkttype | Laptop |
| Produktfarve | Sølv |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Originalt mærkenavn | Samsung |
Display
| Skærm diagonal | 35,6 cm (14") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
| HD-type | Fuld HD |
| Paneltype | IPS |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm diagonal (metrisk) | 35,6 cm |
Processor
| Processorproducent | Qualcomm |
| Processorserie | Snapdragon |
| Processormodel | 7c+ Gen 3 |
| Processorkerner | 8 |
| Processor boost frekvens | 2,4 GHz |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 4 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR4x-SDRAM |
| Hukommelse form faktor | On-board |
| Maksimal intern hukommelse | 4 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 128 GB |
| Lagermedie | Flash |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| 4 | Qualcomm |
| On-board grafikkort | Ja |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Qualcomm Adreno |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort, model | Qualcomm Adreno GPU |
Lyd
| Lydsystem | Dolby Atmos |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Højttalereffekt | 1,5 W |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Kamera
| Front kamera | Ja |
| Frontkamera opløsning | 1280 x 720 pixel |
| Front kamera HD type | HD |
Netværk
| Generering af mobilnetværk | 5G |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Mobil netværksforbindelse | Ja |
| Antenne type | 2x2 |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.1 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 2 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Præstation
| GPS (satellit) | Ja |
Tastatur
| Pegeredskab | Touchpad |
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Tastatur i ø-stil | Ja |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Home |
Batteri
| Batterikapacitet | 42,3 Wh |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 45 W |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
Sikkerhed
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Nano |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 323,9 mm |
| Dybde | 224,8 mm |
| Højde | 15,5 mm |
| Vægt | 1,44 kg |