MSI Skærm
27" - IPS - 120 Hz - 4 ms - 1x HDMI - 16:9
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
1.342,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.312,-
DKK
(1.049,60 ekskl. moms)
Skærm inkl. arm beslag
Design
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Sort |
| Aftageligt stativ | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Præstation
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2; 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W; 4 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja; Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ingen |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1; 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1; 1 |
| HDMI-version | 1.4b; 1.4b |
| Antal DisplayPorts | 1; 1 |
| DisplayPort-version | 1.2a; 1.2a |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1; 1 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm; 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington; Kensington |
| Højdejustering | Ingen |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 20°; -5 - 20° |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 20 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E; E |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | F |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 20 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 25 kWh |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W; 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W; 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V; 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz; 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 612,2 mm; 612,18 mm |
| Dybde (med stativ) | 431,8 mm; 206,8 mm |
| Højde (med stativ) | 206,8 mm; 431,79 mm |
| Vægt (med stativ) | 3,8 kg; 3820,00 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 688 mm; 688 mm |
| Pakkedybde | 505 mm; 128 mm |
| Pakkehøjde | 128 mm; 505 mm |
| Pakkevægt | 3,82 kg; 5380,00 g |
| Pakketype | Kasse |
Andre funktioner
| Compliance-certifikater | CB/CE, Energy Star |
| Certificering | CB/CE |
Display
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Skærmoverflade | Mat |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27"); 68,6 cm (27 tommer) |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel; 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9; 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS; IPS |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 300 cd/m² |
| Responstid | 4 ms; 4 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Svartid (MPRT) | 1 ms; 1 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Understøttede videotilstande | 1080p |
| Billedformat | 16:9 |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500:1; 1500:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 120 Hz; 120 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178°; 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178°; 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver; 16,7 millioner farver |
| Responstid (hurtig) | 1 ms |
| Pixel pitch | 0,3114 x 0,3114 mm; 0,3114 x 0,3114 mm |
| Synlig størrelse, horisontal | 59,8 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,6 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 69 cm |
| Farvedybde | 8 Bit; 8 bits (6 bits + FRC) |
| Standard for farveskala | sRGB |
| sRGB-dækning (typisk) | 108%; 116% |