MSI MAG PANO M100R PZ
microATX-tårn
Design
| Formfaktor | Micro Tower |
| Type | PC |
| Produktfarve | Hvid |
| Understøttet motherboard, formfaktorer | ITX, micro ATX |
| Antal 3.5" bays | 1 |
| Antal 2.5" bays | 1 |
| Antal udvidelsesporte | 5 |
| Siderude | Ja |
| Velegnet til | Spil |
| Belysning | Ja |
| Belysningsfarve | Flere |
| Belysning placering | Kabinet faner |
| Tænd/sluk-knap | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Maksimal højde på CPU-køler | 17,5 cm |
| Maksimal længde på grafikkort | 39 cm |
| Maksimal PSU længde | 20 cm |
Strømforsyning
| Afskærmning til strømforsyning | Ja |
| Placering af strømforsyning | Bund |
| Understøttede strømforsyning formfaktorer | ATX |
Porte & Grænseflader
| Lydindgang | Ja |
| Lydudgang | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 1 |
Nedkøling
| Sideventilatorer installeret | 3x 120 mm |
| Antal understøttede sideventilatorer (maks.) | 3 |
| Understøttede diametre for sideventilatorer | 120 mm |
| Bagerste ventilatorer installeret | 1x 120 mm |
| Antal understøttede bagerste ventilatorer (maks.) | 1 |
| Understøttede diametre for bagerste ventilatorer | 120,140 mm |
| Antal understøttede øverste ventilatorer (maks.) | 3 |
| Understøttede diametre for øverste ventilatorer | 120,140 mm |
| Antal understøttede bundventilatorer (maks.) | 1 |
| Understøttede diametre for bundventilatorer | 120 mm |
| Understøttede størrelser på bagradiator | 120,140 mm |
| De mest almindelige radiatorstørrelser understøttes | 120,240,360 mm |
Lagring
| Understøttede HDD-størrelser | 2.5,3.5" |
Vægt & størrelser
| Bredde | 235 mm |
| Dybde | 440 mm |
| Højde | 405 mm |
| Vægt | 8,66 kg |
Emballeringsdata
| Pakkevægt | 11,3 kg |