MSI MAG A550BNL strømforsyning - 550W 80 PLUS Bronze
ATX12V 3.1/ EPS12V
Opgradere til sleeved kabler
=
924,-
DKK
(739,20 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 550 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømkorrektionsfaktor (PFC) | Aktiv |
| Effektivitet | 85% |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overstrøm, Overstrøm, Højspænding, Kortslutning |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 24-pin ATX |
| Antal SATA strømstik | 5 |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 2 |
| EPS strømstik (8-pin) | Ingen |
| EPS-strømstik (4 + 4-benet) | Ja |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 2 |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ja |
| ATX strømstik (20+4 pin) | Ingen |
| Floppy-drev, stik | Ja |
| Kabeltype | Ikke modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Bronze |
| Understøttet motherboard, formfaktorer | ATX |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| Lejeteknologi | Hydraulisk |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 140 mm |
| Dybde | 150 mm |
| Højde | 86 mm |