AOC Skærm
27" - Fast IPS - 260 Hz - 1 ms - 2x HDMI - Sort, Rød - 16:9
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
1.632,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.602,-
DKK
(1.281,60 ekskl. moms)
Andre funktioner
| Kontrastforhold | 1000:1 |
| Lav inputforsinkelse | Ja; Ja |
| Certificering | CB, CE, TUV-Bauart-Mark, ISO 9241-307, EAC, FCC, UKCA |
| Garantiperiode | 3 år |
| Lokal dæmpning | Global Dimming |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Nej; Kompatibel |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| AMD FreeSync | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm; 100 x 100 mm |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 130 mm; 13 cm |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -3 - 21°; -3° |
| Drejevinkel område | -28 - 28°; -28° |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90°; -90° |
| Kabellåseslids type | Kensington; Ja |
| 90 |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 2; 2 |
| HDMI-version | 2.0; 2,0 |
| Antal DisplayPorts | 1; 1 |
| DisplayPort-version | 1.4; 1,4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| HDCP-version | 1,4/2,2 |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 21 W; 21 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,3 W; 0,3 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W; 0,3 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E; E |
| Strømforsyningstype | Intern |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 613,7 mm; 613,7 mm |
| Dybde (med stativ) | 207,7 mm; 207,7 mm |
| Højde (med stativ) | 386,1-516,1 mm; 516,1 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,07 kg; 5,07 kg |
| Bredde (uden stativ) | 613,7 mm; 613,7 mm |
| Dybde (uden stativ) | 52,6 mm; 52,6 mm |
| Højde (uden stativ) | 366,4 mm; 366,4 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,2 kg; 3,2 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 730 mm; 730 mm |
| Pakkedybde | 139 mm; 139 mm |
| Pakkehøjde | 455 mm; 455 mm |
| Pakkevægt | 7,65 kg; 7,65 kg |
Design
| Produktfarve | Sort, Rød; Sort, Rød |
| Rammeløst design | Ja; 3-sided frameless |
| Aftageligt stativ | Ja |
| Frontkantfarve | Sort |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | HDMI, DisplayPort, Vekselstrøm |
Funktioner
| Hældningsvinkel | 21 |
Display
| Naturligt aspektforhold | 16:9; 16:9 |
| Vis opdaterinshastighed | 240 Hz |
| Skærm diagonal | 27"; 68,6 cm (27 tommer) |
| Skærm diagonal (metrisk) | 68,58 cm; 68,58 cm |
| Paneltype | Fast IPS; Fast IPS |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel; 1920 x 1080 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 260 Hz; 260 Hz |
| Responstid | 1 ms; 1 ms |
| Svartid (MPRT) | 0,3 ms; 0,3 ms |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m²; 300 cd/m² |
| Synsvinkel, horisontal | 178°; 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178°; 178° |
| Vis antal farver | 16,7 millioner farver; 16,7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,3114 mm; 0,3114 x 0,3114 mm |
| Pixeltæthed | 81,59 ppi; 81,59 ppi |
| Type af baggrundslys | W-LED; W-LED |
| Antirefleksskærm | Ja; Ja |
| Overfladehårdhed | 3H; 3H |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | HDR10; HDR10 |
| sRGB-dækning (typisk) | 121,5%; 121,5% |
| Farveskala DCI-P3 | 92,3%; 92,3% |
| Adobe RGB dækning | 87,8%; 87,8% |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 290 kHz; 30 - 290 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 48 - 260 Hz; 48 - 260 Hz |
| Skærm form | Flad |
| Oprindelig opdateringshastighed | 240 Hz |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| HD-type | Fuld HD |
| Drejelig vinkel | 28 |