SAMSUNG Skærm
27" - IPS - 165 Hz - 1 ms - 2x HDMI - Sølv - 16:9
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
9.657,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
9.627,-
DKK
(7.701,60 ekskl. moms)
Præstation
| AMD FreeSync-type | Premium; FreeSync Premium; FreeSync Premium |
| NVIDIA G-SYNC-type | Compatible; G-SYNC Compatible; G-Sync Compatible |
| Flimmerfri teknologi | Ja; Ja |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 11 |
Andre funktioner
| Samsung Eye sparetilstand | Ja |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W; 0,3 W; 0,30 W |
| Årligt energiforbrug | 38 kWh |
Ergonomisk
| Billede-i-billede | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 12 cm; 12 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -92 - 92°; -92 - 92°; -92,0 - 92,0° |
| Hældningsvinkelområde | -3 - 15°; -3 - 15°; -3,0 - 15,0° |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm; 100 x 100 mm |
| VESA montering | Ja; Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 2; 2; 2 |
| Antal DisplayPorts | 1; 1 |
| HDCP-version | 2.2 |
| Antal USB Type-C opstrømsporte | 1 |
| HDMI-version | 2,1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 1 |
| HDCP | Ja |
| DisplayPort-version | 1 |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja; Ja; Ja |
| Antal højttalere | 2; 2; 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 5 W; 5 W |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V; 100 - 240 V; 100 - 240 V |
| Strømforbrug (typisk) | 26,1 W; 26,1 W; 26,1 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W; 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 78 W; 78 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F; F; F |
| Årligt energiforbrug | 38 kWh; 38 kWh |
| Strømforsyningstype | Ja |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 44 kWh |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 26 kWh |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | F; G |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C; 0 - 40 °C; 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80%; 10 - 80%; 10 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 614,1 mm; 614,1 mm; 614,1 mm |
| Dybde (med stativ) | 203,3 mm; 203,3 mm; 203,3 mm |
| Højde (med stativ) | 541,5 mm; 541,5 mm; 541,5 mm |
| Bredde (uden stativ) | 614,1 mm; 614,1 mm; 614,1 mm |
| Dybde (uden stativ) | 46 mm; 46 mm; 46,0 mm |
| Højde (uden stativ) | 372,2 mm; 372,2 mm; 372,2 mm |
| Vægt (med stativ) | 7,5 kg; 7,5 kg; 7500,0 g |
| Vægt (uden stativ) | 4,7 kg; 4,7 kg; 4700,0 g |
| Højdejustering | Ja |
Design
| Produktfarve | Sølv; Sølv; MERCURY SILVER |
Billedsensor
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
Lyd
| Højttalere RMS-effekt | 5W x 2ch |
Display
| Skærm diagonal | 27 tommer; 68,6 cm (27 tommer); 68,57 cm (27") |
| Paneltype | IPS |
| Naturligt aspektforhold | 16:9; 16:9; 16:9 |
| Skærm form | Flad; Flad |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel; 3840 x 2160 pixel; 3840 x 2160 pixel |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m²; 350 cd/m²; 350 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke | 280 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1; 1000:1 |
| Responstid | 1 ms; 1 ms; 1 ms |
| Synsvinkel, horisontal | 178°; 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178°; 178° |
| Vis antal farver | 1 milliard farver; 1 milliard farver |
| Farveområde | 99%; Max 1B% |
| Maksimal opdateringshastighed | 165 Hz; 165 Hz; 165 Hz |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | HDR10+ Gaming; HDR10+ Gaming |
| Skærmteknologi | IPS; IPS |
| Vis lysstyrke (min.) | 280 cd/m² |
| sRGB-dækning (typisk) | 99%; 99% (CIE1931) |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |