LG UltraGear 27GR93U-B skærm - 27" - NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium - IPS - 1ms
4K 3840x2160 ved 144Hz
Rengøringsspray til skærmen
1x
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Paneltype | IPS |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 400 cd/m² |
| Responstid | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 3840 x 2160 |
| Billedformat | 16:9 |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 144 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Skærm diagonal (metrisk) | 68,5 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Farveområde | 95% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| NVIDIA G-SYNC-type | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium |
Multimedie
| Lyddekodere | DTS:X |
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal upstream-porte | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 1100 x 100 mm |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 11 cm |
| Drejelig | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 15° |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 26 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 50 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 50 W |
| Strømforbrug (maks.) | 55 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1559036 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 613,5 mm |
| Dybde (med stativ) | 253,7 mm |
| Højde (med stativ) | 577,7 mm |
| Vægt (med stativ) | 6,4 kg |
| Bredde (uden stativ) | 613,5 mm |
| Dybde (uden stativ) | 51,3 mm |
| Højde (uden stativ) | 371,6 mm |
| Vægt (uden stativ) | 4,5 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 691 mm |
| Pakkedybde | 498 mm |
| Pakkehøjde | 184 mm |