Lenovo Yoga Pro 9 16IAH10 83L0 Bærbar PC
Intel Core Ultra 9 (Serie 2) 285H - 32 GB LPDDR5X - 1 TB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 x4 - NVM Express (NVMe) - 16" OLED
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
21.586,-
DKK
(17.268,80 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
Lenovo Yoga Pro 9 16IAH10 83L0 Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
Lenovo Yoga Pro 9 16IAH10 83L0 Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
21.286,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
21.186,-
DKK
(16.948,80 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook - 180° hængselsdesign |
| Operativsystem | Windows 11 Home - dansk/ engelsk / finsk / norsk / svensk |
| CPU | Intel Core Ultra 9 (Serie 2) 285H |
| Max Turbo Speed | 5.4 GHz |
| Antal kerner | 16-core |
| Ydeevnekerner | 6 |
| Effektive Kerner | 10 |
| Cache | 24 MB |
| Platformteknologi | Intel Evo |
| Funktioner | Integreret hukommelsescontroller |
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU-ydeevne Op Til (TOPS) | 13 TOPS |
| RAM | 32 GB (medfulgt hukommelse er loddet) |
| Teknologi | LPDDR5X SDRAM; Litium-polymer |
| Hastighed | 8400 MT/s |
| Vurderet hastighed | 4200 MHz |
| Hovedlager | 1 TB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 x4 - NVM Express (NVMe) |
| Type | 16" OLED; Tastatur, touchpad |
| Berøringsskærm | Ja (10-punkts multi-touch) |
| Opløsning | 3200 x 2000 (3.2K); 5 Megapixel |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 120 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 1600 cd/m² |
| Farvespektrum | 100% Adobe RGB, 100% sRGB, 100% DCI-P3 |
| Egenskaber | Blank, anti-fingeraftryk, AGC Dragontrail Glass, Low Blue Light-teknologi, Eyesafe-teknologi, OGS Technology, Dolby Vision, X-Rite fabriksfarvekalibrering, PureSight Pro display, HDR1000; Multi-touch touchpad, tasteløst touchpad, præcisionsglas-touchpad; Dobbelt strøm (2x2) |
| Multi-GPU konfiguration | 1 enkelt GPU kort / integreret GPU |
| Grafik-processor | NVIDIA GeForce RTX 5060 / Intel Arc 140T |
| Videohukommelse | 8 GB GDDR7 SDRAM |
| Kamera | Ja |
| Kameraegenskaber | IR-kamera, Windows Hello, fikseret fokus, e-kameralukker |
| Lyd | Seks højttalere, to tweetere, fire dobbelte side-woofere, firedobbelt array-mikrofon |
| Codec | Realtek ALC3306 |
| Overensstemmelsesstandarder | High Definition Audio, Dolby Atmos; RoHS, Energy-Related Products (ErP) Lot 6, CarbonNeutral, Energy-Related Products (ErP) Lot 26, TUV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution), Eyesafe Certified 2.0 |
| Audiofunktioner | Output: Smart Amplifier (AMP) |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Tastatur layout | Nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Kapacitet | 84 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 170 Watt |
| Holdere | 1 x M.2 (PCI Express 4.0 x4) (1 fri) |
| Interfacedetaljer | USB 3.2 Gen 1 ¦ USB 3.2 Gen 1 (Always On) ¦ 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (100 W Power Delivery) ¦ HDMI ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon (mini-telefon 3,5 mm) |
| Hukommelseskortlæser | Ja (SD-kort) |
| Med software | Microsoft Office (prøve), Lenovo AI Now |
| Farve | Tidevandsturkis |
| Materiale af etui | Aluminium (top), aluminium (bund) |
| Overfladefinish | Aluminum anodizing stamping with sandblasting |
| Sikkerhed | Firmware Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter |
| Lokalisering | Sprog: Engelsk, Nordisk / region: Danmark, Finland, Norge, Sverige |
| Dimensioner (B x D x H) | 36.272 cm x 25.369 cm x 1.79 cm |
| Vægt | 2.07 kg |
| EPEAT kompatibel | EPEAT Gold |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
| Service & Support | Basisgaranti - 2 år - levering og afhentning ¦ Begrænset garanti - batteri - 1 år ¦ Basisgaranti - batteri - 1 år ¦ Udvidet garanti - 2 år - on-site - responstid: næste forretningsdag |
| Pakket service | 2 års Lenovo Premium Care med Onsite |