Lenovo Bærbar - 14" - 16 GB - 512 GB - Core Ultra 5 - Intel Arc Graphics 130V
Windows 11 Pro - 1920 x 1200 pixel - Sort - 8 kerner
Processor
| Processorproducent | Intel; Intel |
| Processorserie | Core Ultra 5; Core Ultra 5 |
| Processormodel | 226V; 226V |
| Processorkerner | 8; 8 |
| Processortråde | 8 |
| Performance-kerner | 4; 4 |
| Effektive kerner | 4; 4 |
| Processor boost frekvens | 4,5 GHz; 4,5 GHz |
| Processor-cache | 8 MB; 8 MB |
Neural processor-enhed (NPU)
| Neural processor-enhed (NPU) | Intel AI Boost; Intel AI Boost |
| NPU-ydeevne op til | 40 TOPs; 40 TOPs |
Grafik
| On-board grafikkort, model | Intel Arc Graphics 130V; Arc 130V |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB; 16 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR5X-SDRAM; LPDDR5X-SDRAM |
| Maksimal intern hukommelse | 16 GB; 16 GB |
| Hukommelse form faktor | Soldered |
| Hukommelsesstik | Soldered |
Andre funktioner
| Hukommelsesur hastighed | 8533 MT/s; 8533 MT/s |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB; 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| Lagermedie | SSD; SSD |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| SSD-formfaktor | M.2 2242; M.2 2242 |
| SSD-grænsefladetype | PCIe 4.0 x4 NVMe; PCI Express 4.0 |
Batteri
| Batterikapacitet | 48 Wh; 48 Wh |
| Batteriteknologi | Lithium Polymer; Lithium Polymer |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W; 65 W |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 100 - 240 V |
Vægt & størrelser
| Vægt | 1320 g; 1,32 kg |
| Bredde | 313 mm; 313,0 mm |
| Dybde | 220,3 mm; 220,30 mm |
| Højde (bagside) | 10,1 - 15,25 mm; 1,52 cm |
| Højde (front) | 1,01 cm |
Netværk
| Wi-Fi-standarder | 802.11a/b/g/n/ac/ax; 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Bluetooth-version | 5.3; 5,3 |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s; 100,1000 Mbit/s |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1; 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 1; 1 |
| Thunderbolt 4 porte antal | 2 |
| Antal HDMI-porte | 1; 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja; Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1; 1 |
| Antal USB4 Gen 3x2-porte | 2 |
| HDMI-version | 2,1 |
Lyd
| Lyd-output kanaler | 2 |
Kamera
| Front kamera | Ja |
| Frontkamera opløsning | 1920 x 1080 pixel; 1920 x 1080 pixel |
| Privatlivskamera | Ja; Ja |
Tastatur
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja; Ja |
| Tastatursprog | Nordisk |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 8 - 95% |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro; Windows 11 Pro |
| Operativsystem sprog | Nordisk |
Sikkerhed
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Fingeraftrykslæser | Ja; Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington Nano |
| Windows Hello | Hybrid |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2,0 |
Design
| Produktfarve | Sort; Sort |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Husmateriale | Aluminium |
Godkendelser
| Certificering | ENERGY STAR 9.0 EPEAT Gold TCO Certified generation 10 RoHS ErP Lot 6/26 TÜV Rheinland Low Blue Light; ENERGY STAR 9,0, EPEAT Gold, TCO Certified generation 10, RoHS, TÜV Rheinland Low Blue Light, MIL-STD-810H |
Display
| Skærm diagonal | 14 tommer; 35,6 cm (14 tommer) |
| Paneltype | IPS; IPS |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel; 1920 x 1200 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz; 60 Hz |
| Naturligt aspektforhold | 16:10; 16:10 |
| Skærmens lysstyrke | 300 cd/m²; 300 cd/m² |
| Farveområde | 45% NTSC; 45% |
| Antirefleksskærm | Ja; Ja |
| Forholdet mellem skærm og krop | 90; 90 |