Xiaomi Redmi Watch 5 Active 5,08 cm (2") LCD 49.1 mm Digital 320 x 385 pixel Berøringsskærm Sort
Display
| Skærm diagonal | 5,08 cm (2") |
| Skærmteknologi | LCD |
| Skærmens lysstyrke | 500 cd/m² |
| Pixeltæthed | 250 ppi |
| Skærmtype | Digital |
| Skærmopløsning | 320 x 385 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
Præstation
| Understøttede mobile operativsystemer | Android 10, Android 10.0, Android 11.0, Android 12.0, Android 13.0, Android 6.0, Android 7.0, Android 7.1, Android 7.1.2, Android 8.0, Android 8.1, Android 9.0, iOS 12, iOS 13, iOS 13.4, iOS 14, iOS 14.5, iOS 15, iOS 16 |
| Hukommelseskapacitet | 30 entries |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
Design
| Armbånd, materiale | Termoplastisk polyurethan (TPU) |
| Form | Rektangulær |
| Markedspositionering | SmartWatch |
| Rem, minimal længde | 13,5 cm |
| Rem, maksimal længde | 20,5 cm |
| Urkassens størrelse | 49.1 mm |
| Urkassens farve | Sort |
| Bånd, farve | Sort |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IPX8 |
| Vandtæthed | 5 ATM |
Funktioner
| Pulsmåler | Ja |
| Blodiltsensor | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Søvnkvalitet | Ja |
| SOS-advarselsfunktion | Ja |
| Opkaldsmeddelelser | Ja |
Porte & Grænseflader
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
Strømstyring
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batterikapacitet | 470 mAh |
| Batterilevetid | 18 dage |
Vægt & størrelser
| Bredde | 40,4 mm |
| Dybde | 49,1 mm |
| Tykkelse | 1,14 cm |
| Vægt | 42,2 g |