imoo Z7 3,3 cm (1.3") TFT Digital 240 x 240 pixel Berøringsskærm 4G Lyserød Wi-Fi GPS (satellit)
Display
| Skærm diagonal | 3,3 cm (1.3") |
| Skærmteknologi | TFT |
| Skærmtype | Digital |
| Skærmopløsning | 240 x 240 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
Præstation
| Kameraopløsning (numerisk) | 2 MP |
| RAM kapacitet | 128 MB |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ja |
Design
| Form | Rektangulær |
| Markedspositionering | SmartWatch |
| Urkassens farve | Lyserød |
| Bånd, farve | Sort, Lyserød |
| Beskyttelsesfunktioner | Vandtæt |
Funktioner
| Pulsmåler | Ja |
| Hudtemperaturføler | Ja |
| Geomagnetisk sensor | Ja |
| Barometer | Ja |
Netværk
| Mobil netværksforbindelse | Ja |
| Generering af mobilnetværk | 4G |
| 2G standard | GSM |
| 3G standard | WCDMA |
| 4G standard | TD-LTE & FDD-LTE |
| GPS (satellit) | Ja |
| GLONASS | Ja |
| Galileo | Ja |
| Quasi-Zenith Satellitsystem (QZSS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth-version | 4.2 |
Strømstyring
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batterikapacitet | 740 mAh |
Vægt & størrelser
| Bredde | 57,9 mm |
| Dybde | 41,5 mm |
| Tykkelse | 1,52 cm |
Emballage indhold
| Oplader | Ja |
| Brugervejledning | Ja |