Garmin Lily 2 Active
lunar gold anodiseret aluminium - smart ur med bånd - knogle
Display
| Skærmstørrelse (HxL) | 25,4 x 21,3 mm |
| Farveskærm | Ingen |
| Skærmtype | Digital |
| Skærmopløsning | 240 x 201 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
| Urets glastype | Corning Gorilla Glass 3 |
Præstation
| FM radio | Ingen |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Armbånd, materiale | Silikone |
| Linse, materiale | Glas |
| Båndstørrelse | One size |
| Form | Rund |
| Håndled størrelsesområde | 110 - 175 mm |
| Markedspositionering | Sportsur |
| Urkassens størrelse | 38 mm |
| Foreslået køn | Hunstik |
| Udviklet til børn | Ingen |
| Urkassens farve | Beige |
| Urkassens materiale | Aluminium |
| Bånd, farve | Beige |
| Farvenavn | Lunar Gold |
| Remfarve navn | Lunar Gold |
| Lukketype | Enkelt spænde stroppespænde |
| Beskyttelsesfunktioner | Vandtæt |
| Vandtæthed | 5 ATM |
| Vandtæt op til | 50 m |
Funktioner
| Pulsmåler | Ja |
| Hjertefrekvens kontakt sensorer | Ja |
| Hjertemåler sensortype | Optisk |
| Blodiltsensor | Ja |
| Kørt distance | Ja |
| Trapper besteget | Ja |
| Kalorieforbrænding | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Aktivitetstracker | Ja |
| Søvnkvalitet | Ja |
| Stressovervågningsfunktion | Ja |
| Vækkeur | Ja |
| Kalender | Ja |
| Stopur | Ja |
| Timer | Ja |
| Smart notifikationer | Ja |
| Elektronisk kompas | Ja |
| Sensor for omgivende lys | Ja |
| Avanceret træning | Ja |
| Kalorieoptælling baseret på hjerteslag | Ja |
| Intervaltræning | Ja |
| Vejrudsigt | Ja |
| Anbefalet aktivitet | Åndedrætsarbejde, Dans, Elliptisk, Fitness, Golf, HIIT, Pilates, Roning, Løb, Stå på ski, Snowboard, Svømning, Tennis, Gåture, Yoga |
| Musikkontrol | Ja |
| Find min telefonfunktion | Ja |
Netværk
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| ANT+ aktiveret | Ja |
| GPS (satellit) | Ja |
| BeiDou | Ja |
| GLONASS | Ja |
| Galileo | Ja |
Porte & Grænseflader
| Bluetooth | Ja |
| USB-port | Ingen |
| Wi-Fi | Ingen |
Strømstyring
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batterilevetid | 9 dage |
| Trådløs opladning | Ja |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | CE, UKCA |
Vægt & størrelser
| Bredde | 38 mm |
| Dybde | 38 mm |
| Tykkelse | 1,1 cm |
| Vægt | 29 g |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-C |