Garmin Forerunner 55
sort - sportsur med bånd - sort
Display
| Skærm diagonal | 2,64 cm (1.04") |
| Farveskærm | Ja |
| Skærmtype | Digital |
| Skærmopløsning | 208 x 208 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Baggrundslys | Ja |
Design
| Armbånd, materiale | Silikone |
| Linse, materiale | Glas |
| Form | Rund |
| Markedspositionering | Sportsur |
| Urkassens størrelse | 42 mm |
| Bånd, farve | Sort |
| Produktfarve | Sort |
| Beskyttelsesfunktioner | Ridseresistent, Stødresistent, Stænktæt, Vandtæt, Vandtæt |
| Vandtæthed | 5 ATM |
Præstation
| Understøttelse af sprog | Flere |
Funktioner
| Pulsmåler | Ja |
| Kørt distance | Ja |
| Skridttæller | Ja |
| Kalorieforbrænding | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Personlige mål | Ja |
| Anbefalinger til træningen | Ja |
| Træningsprogrammering | Ja |
| Avanceret træning | Ja |
| Ur-indstilling | 12t/24t |
| Stopur | Ja |
| Fitness test | Ja |
| Forslag til restitutionstid | Ja |
| Automatisk registrering af daglige aktiviteter | Ja |
| Automatisk pause | Ja |
| Arealberegning | Ja |
| Musikkontrol | Ja |
| Find min telefonfunktion | Ja |
| Smart notifikationer | Ja |
| Hjerteslag dataoverførsel | ANT+ |
| Vejrudsigt | Ja |
| Kalender | Ja |
| Advarsel om tid/distance | Ja |
| Vibrationsalarm | Ja |
| Timer | Ja |
| Indbygget afstandsmåler | Ja |
| Anbefalet aktivitet | Fitness, Løb |
| Overvågning af aktivitet | Ja |
| Vækkeur | Ja |
| Tempo alarm | Ja |
| Intervaltræning | Ja |
| Jagt/fiskeri kalender | Ja |
| Motionssporing | Ja |
| Oprindelsesland | Taiwan |
Netværk
| GPS (satellit) | Ja |
| GLONASS | Ja |
Porte & Grænseflader
| Bluetooth | Ja |
| Near Field Communication (NFC) | Ingen |
Strømstyring
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batterilevetid | 14 dage |
| Batterilevetid (GPS-tilstand) | 20 t |
| Genopladeligt batteri | Ja |
Software
| Kompatible operativsystemer | iPhone®, Android ™ |
| Sportaktivitets apps | Connect IQ |
Andre funktioner
| Type af baggrundslys | LED |
Batteri
| Indikator for batteriniveau | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 42 mm |
| Dybde | 42 mm |
| Tykkelse | 1,16 cm |
| Vægt | 37 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 68 mm |
| Pakkedybde | 67 mm |
| Pakkehøjde | 137 mm |
| Pakkevægt | 170 g |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
Logistik data
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 305 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 381 mm |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 8,6 kg |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 315 mm |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 40 stk |