Doro Watch
sort - smart ur med rem
Display
| Skærmteknologi | TFT |
| Skærm diagonal | 3,25 cm (1.28") |
| Altid-tændt skærm | Ja |
| Skærmtype | Digital |
| Skærmopløsning | 240 x 240 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
Processor
| Processorproducent | Nordic Semiconductor |
| Processormodel | nRF52840 |
Præstation
| FM radio | Ingen |
| Operativsystem installeret | Android 10 |
| RAM kapacitet | 64 MB |
| Indbygget mikrofon | Ingen |
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Armbånd, materiale | Silikone, Termoplastisk polyurethan (TPU) |
| Form | Rund |
| Markedspositionering | Sportsur |
| Urkassens størrelse | 44 mm |
| Foreslået køn | Unisex |
| Urkassens farve | Sort |
| Urkassens materiale | Metal, Plast |
| Bånd, farve | Sort |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP68 |
Funktioner
| Pulsmåler | Ja |
| Blodiltsensor | Ja |
| Skridttæller | Ja |
| Kalorieforbrænding | Ja |
| Aktivitetstracker | Ja |
| Søvnkvalitet | Ja |
| Vibrerende motor | Ja |
| Overvågning af aktivitet | Ja |
| Kalender | Ja |
| Opkaldsmeddelelser | Ja |
| Smart notifikationer | Ja |
| Motionssporing | Ja |
| Vækkeur | Ja |
| Intervaltræning | Ja |
| Renoveret | Ingen |
| Aktive minutter | Ja |
| Anbefalet aktivitet | Cykling, Fitness, Løb |
| Kørsel dynamik | Ja |
| Vibrerende alarmur | Ja |
| Dedikerede Smartwatch-knapper | Strøm |
Netværk
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Opretter selvstændig forbindelse til internettet | Ingen |
| GPS (satellit) | Ingen |
Porte & Grænseflader
| USB-stik type | USB Type-A |
| Bluetooth | Ja |
| USB-port | Ja |
| Near Field Communication (NFC) | Ingen |
| Wi-Fi | Ingen |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | Bluetooth |
Strømstyring
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 300 mAh |
| Batterilevetid | 7 dage |
| Opladningstid | 2 t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 45,3 mm |
| Dybde | 45,3 mm |
| Højde | 13,4 mm |