Ubiquiti Switch
L3 - 442 mm - 150 W - 8 MB
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 460 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 342 Mpps |
| MAC adresselabel | 128000 entries |
| Stastiske routere | 512 |
| Pakke bufferlager | 8 MB |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Statisk rute | Ja |
Netværk
| Antal VLAN'er | 1000 |
| IPv4-ruter | 256000 |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 8 Mbit/s |
| 10G understøttelse | 16 |
| VLAN understøttelse | Ja |
Sikkerhed
| Adgangskontrolliste (ACL) IPv4 indtastninger | 256 |
| DHCP funktioner | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
Porte & Grænseflader
| SSFP28-portmængde | 2 |
Administrationsfunktioner
| Switch lag | L3 |
Strømstyring
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Strømforbrug (maks.) | 150 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømkilde | AC/DC |
| 20 kV |
Design
| Baggrundsbelysning | Ja |
| Skærmtype | touchscreen |
Andre funktioner
| Strømforsyning | 200 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 442 mm |
| Dybde | 480 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 7200,0 g |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
Præstation
| 30 kV |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, FCC, IC |
Funktioner
| Ja |
Display
| Skærm diagonal | 1,3 in |