TP-Link JetStream TL-SG2210P V3
switch - 8 porte - smart
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| MIB support | Y |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP modulslots | 2 |
| Fiberkanal porte | 2 |
| Fiber optisk strømstik | SFP |
| Port til konsol | RJ-45 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 1000BASE-T, 1000BASE-TX, 10BASE-T |
| Port-spejlning | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | MAC address-based VLAN, Multicast VLAN, Protocol-based VLAN, Voice VLAN |
| Antal VLAN'er | 4000 |
Optisk fiber
| Fiber ethernet kabelteknologi | 1000BASE-X, 100BASE-FX |
| Fibertype | Multitilstand |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 20 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 14,88 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Antal køer | 4 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
| Pakke bufferlager | 4,1 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP client, DHCP snooping, DHCPv6 client, DHCPv6 snooping |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | SNMP, SSH, SSH-2 |
| BPDU filtrering/beskyttelse | Ja |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| SSH/SSL support | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Link, PoE, Strøm |
Præstation
| Kompatible operativsystemer | Microsoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, Vista™ or Windows 7/8, MAC® OS, NetWare®, UNIX® or Linux. |
| Ventilatorfri | Ja |
| Minimum systemkrav | Microsoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, Vista™ or Windows 7/8, MAC® OS, NetWare®, UNIX® or Linux. |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 75,3 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 8 |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 58 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 209 mm |
| Dybde | 126 mm |
| Højde | 26 mm |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Hurtig start guide | Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 240 mm |
| Pakkedybde | 315 mm |
| Pakkehøjde | 70 mm |
| Pakkevægt | 1,25 kg |
Godkendelser
| Certificering | CE, FCC, RoHS |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |