DIGITUS DN-95342-1
switch - 19", af/at - 16 porte - ikke administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 16 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Fast Ethernet (10/100) |
| Fast Ethernet (kobber) porte, antal | 16 |
| Kombo SFP porte, antal | 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Halv dupleks | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Head-of-line (HOL) blokering | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 7,2 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ingen |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort, Sølv |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link, PoE, Strøm |
| Antal blæsere | 2 blæser(e) |
| Sikret mod hærværk | Ingen |
| Egnet til udendørs brug | Ingen |
Præstation
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 50000 t |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 16 |
| Power over Ethernet (PoE) spænding | 55 V |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 250 W |
Andre funktioner
| Strømforsyning | 270 W |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Hurtig start guide | Ja |
| Rack monteringskit | Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 480 mm |
| Pakkedybde | 290 mm |
| Pakkevolumen | 11553,6 cm³ |
| Pakkehøjde | 83 mm |
| Pakkevægt | 3,61 kg |
Logistik data
| Kode i den britiske toldtarif | 85176200 |
| Oprindelsesland | Kina |