DIGITUS DN-80067
switch - 8 porte - ikke administreret
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 8 |
| Antal SFP modulslots | 2 |
| Fiber optisk strømstik | SFP |
| Strømstik | DC-in-stik |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3ab, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Fuld duplex | Ja |
| MAC-adresse auto-forældelse understøttet | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
| VLAN understøttelse | Ingen |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 20 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 14,88 Mpps |
| MAC adresselabel | 4000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9216 |
| Pakke bufferlager | 1,5 MB |
Design
| Stativ-montering | Ingen |
| Stabelbar | Ingen |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Metal |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Strøm, Link |
| Sikret mod hærværk | Ingen |
| Egnet til udendørs brug | Ingen |
Præstation
| Ventilatorfri | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm/jævnstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| DC indgangsspænding | 5 V |
| Indgangsstrøm | 1 A |
| Strømforbrug (typisk) | 5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 5,78 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Andre funktioner
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 190 mm |
| Dybde | 100 mm |
| Højde | 28 mm |
| Vægt | 378 g |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 256 mm |
| Pakkedybde | 158 mm |
| Pakkehøjde | 79 mm |
| Pakkevolumen | 3195,39 cm³ |
| Pakkevægt | 810 g |
Logistik data
| Oprindelsesland | Kina |