Acer Skærm
27" - 120 Hz - 1 ms - 2x HDMI - 16:9
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
1.609,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.579,-
DKK
(1.263,20 ekskl. moms)
Andre funktioner
| Farveområde | 90% DCI-P3 |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 2 |
| DisplayPort-version | 1,2 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Lydudgang | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 165 mm |
| Akse | Ja |
| Drejelig | Ja |
| Hældningsindstilling | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 21 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 37 kWh |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 613,8 mm |
| Dybde (med stativ) | 387,5 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,65 kg |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | TCO Certified, EPEAT Gold |
Genbrug af data
| Genbrugsplast | 85 % PCR |
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27 tommer) |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 pixel |
| Skærmteknologi | IPS |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Maksimal opdateringshastighed | 120 Hz |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 100000000:1 |
| Responstid | 1 ms |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16,7 millioner farver |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Type af baggrundslys | LED |
| Vertikalt scanningsområde | 48 - 120 Hz |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 200 kHz |