Keychron K8 MAX
tastatur - QMK , mechanical - 80% TKL - QWERTY - Nordisk Indgangsudstyr
Tastatur
| Anbefalet brug | Universel |
| Forbindelsesteknologi | Kabel & trådløs |
| Enhedsgrænseflade | USB + RF Wireless + Bluetooth |
| Tastatur nøglekontakt | Mekanisk |
| Tastaturopsætning | QWERTY |
| Tastatursprog | Nordisk |
| Pegeredskab | Ingen |
| Tastatur formfaktor | 80% |
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Fysisk layout | ANSI |
| Nøglehætte materiale | Polybutylenterephthalat (PBT) |
| Nøglehætter | Double shot |
| Antal taster på tastatur | 87 |
| Tasternes holdbarhed | 50 Million karakterer |
| Tastaturnøgleprofil | Højprofileret |
| Multimedietaster | Ja |
| Rul rundt | N-taste overgange |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz |
| Afsøgningshastighed | 90 Hz |
| Bluetooth-version | 5.1 |
Design
| Baggrundslys | Ja |
| Type af baggrundslys | RGB LED |
| Baggrundsfarve | Flerfarvet |
| Justerbar baggrundsbelysning | Ja |
| Tastatur stil | Lige |
| Ergonomisk designet | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Overfladefarvning | Monokromatisk |
| Materiale | Acrylonitrilbutadienstyren, Aluminium |
Funktioner
| Aftageligt kabel | Ja |
| Hot-swap | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | Batteri, USB |
| Tastatur batteritype | Indbygget batteri |
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 4000 mAh |
| Batterilevetid (maks.) | 190 t |
| Genopladelig | Ja |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
Mus
| Mus inkluderet | Ingen |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 50 °C |
Vægt & størrelser
| Tastatur dimensioner (BxDxH) | 359,2 x 129,2 x 14,14 mm |
| Tastatur vægt | 1,31 kg |
Emballage indhold
| Antal produkter inkluderet | 1 stk |
| Modtager inkluderet | Ja |