Gigabyte P650SS strømforsyning - 650W 80 PLUS Silver
ATX12V 3.0/ EPS12V
Opgradere til sleeved kabler
=
813,-
DKK
(650,40 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 650 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 155-240 V |
| Indgangsstrøm | 6.3 A |
| Strøm faktor | 0,9 |
| Strømkorrektionsfaktor (PFC) | Aktiv |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 100 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 649,2 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 100 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 3,6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 15 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 54,1 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,3 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 3 A |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overstrøm, Overopladning, Kortslutning, Lavspænding |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 20+4 pin ATX |
| Længde på strømkabel på bundkort | 60 cm |
| Antal SATA strømstik | 5 |
| Strømkabellængde SATA | 120,500 mm |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 2 |
| Strømkabellængde Perifere (Molex) | 120,500 mm |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 4 |
| Strømkabellængde PCI Express | 65 cm |
| CPU P4 strømstik (4-pin) | 1 |
| CPU strømstik (4+4 pin) | Ja |
| Strømkabellængde CPU | 60 cm |
| ATX strømstik (20+4 pin) | Ja |
| Floppy-drev, stik | Ja |
| Kabeltype | Ikke modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Bronze |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| ATX-version | 3.0 |
| Lejeteknologi | HDB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 100000 t |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Blæser placering | Top |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 140 mm |
| Højde | 86 mm |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |
Andre funktioner
| Støjniveau (lydløs funktion, <30%) | 20 dB |
| Støjniveau (stille funktion, 50%) | 29 dB |
| Støjniveau (almindelig kørsel, 100%) | 39 dB |
| Strømstyring | Ja |