NZXT C-Series C1000 strømforsyning - 1000W 80 PLUS Gold
ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - Hvidmatteret
Opgradere til sleeved kabler
=
1.740,-
DKK
(1.392,00 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 1000 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Indgangsstrøm | 13 - 6.5 A |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 120 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 1000 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 120 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 15 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 22 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 83,3 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 22 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 3 A |
| Effektivitet | 91,9% |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 24-pin ATX |
| Antal SATA strømstik | 12 |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 4 |
| CPU strømstik (4+4 pin) | Ja |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ja |
| Kabeltype | Fuldt modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Gold |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| ATX-version | 3.1 |
| EPS-version | 2.92 |
| Støjniveau | 44,5 dB |
| Lejeteknologi | FDB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 100000 t |
Design
| Produktfarve | Hvid |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 13,5 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Ventilatorhastighed | 0 - 2300 rpm |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | BSMI, CCC, CE, EAC, UKCA |
| Certificering | CB/ (IEC 950/62368-1) / CCC / CEC /BSMI / RCM / EAC / CE / LVD / UKCA |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 160 mm |
| Højde | 86 mm |
Logistik data
| Garantiperiode | 10 År |