Corsair RM Series RM750 - Hvid strømforsyning - 750W
80 Plus Gold - ATX
Opgradere til sleeved kabler
=
1.566,-
DKK
(1.252,80 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 750 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 47 - 63 Hz |
| Indgangsstrøm | 10 - 5 A |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 150 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 750 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 150 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 3,6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 15 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 62,5 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,3 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 3 A |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 24-pin ATX |
| Længde på strømkabel på bundkort | 61 cm |
| Strømkabellængde SATA | 750,850 mm |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 5 |
| Strømkabellængde Perifere (Molex) | 750 mm |
| EPS-strømstik (4 + 4-benet) | Ja |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 4 |
| Strømkabellængde PCI Express | 75 cm |
| CPU strømstik (4+4 pin) | Ja |
| Strømkabellængde CPU | 65 cm |
| Kabeltype | Fuldt modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Gold |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| ATX-version | 2.4 |
| Lejeteknologi | Rifle |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 100000 t |
Design
| Produktfarve | Hvid |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 14 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | CPU, PATA, PCIe, SATA |
Vægt & størrelser
| Vægt | 1,57 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |