Viewsonic Projektor
1080p (1920x1080) - 4000 ANSI lumens - Lampe - 4000 t - 2x HDMI
Projektør
| Matrix størrelse | 1,65 cm (0.65") |
| Projektor indbygget opløsning | 1080p (1920x1080) |
| Projektor lysstyrke | 4000 ANSI lumens |
| Kontrastforhold (typisk) | 22000:1 |
| Antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Skærmstørrelse kompatibilitet | 30 tommer |
| Skærmstørrelse (maks) | 300 tommer |
| Projiceringsafstand | 1 - 10 m |
| Trapezkorrektion, vertikal | +/- 40° |
| Horisontal scanningsområde | 15 - 102 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 23 - 120 Hz |
| Projektionsteknologi | DLP |
Lyskilde
| Lyskilde type | Lampe |
| Lampeeffekt | 240 W |
| Levetid for lyskilde | 4000 t |
| Levetid for lyskilde (økonomisk tilstand) | 15000 t |
Linsesystem
| Blændeområde (F-F) | 2,5 - 2,67 |
| Brændviddeområde | 21,8 - 24,0 mm |
| Forskydning | 132% |
| Throw-forhold | 1,48 - 1,62 |
| Optisk zoom | 1,1x |
| Zoomforhold | 0,8 - 2,0:1 |
Funktioner
| Støjniveau | 25 dB |
| OSD-sprog | Engelsk, Tysk, Fransk, Svensk, Spansk, Portugisisk, Polsk, Hollandsk, Traditionelt kinesisk, Forenklet kinesisk, Finsk, Koreansk, Russisk, Ungarsk, Tjekkisk, Arabisk, Thai, Tyrkisk, Vietnamesisk, Indonesisk, Græsk, Italiensk, Japansk |
Andre funktioner
| Lav inputforsinkelse | 16 ms |
Video
| Understøttede grafikopløsninger | VGA to WUXGA RB |
| Understøttede videotilstande | 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 2 |
| Pc lydindgang | Ja |
| PC-lydudgang | Ja |
| Antal USB 2.0 type-A-porte | 1 |
| USB strømforsyning | 5 V/1.5A |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
Multimedie
| Antal indbyggede højttalere | 1 |
| Udgangseffekt (RMS) | 3 W |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 295 W |
| Strømforbrug (standby) | <0,5 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0-40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10-80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20-60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10-90 % |
Vægt & størrelser
| Bredde | 309 mm |
| Dybde | 234 mm |
| Højde | 115 mm |
| Vægt | 2,7 kg |
| Pakkebredde | 400 mm |
| Pakkedybde | 337 mm |
| Pakkehøjde | 168 mm |
| Pakkevægt | 3,8 kg |