Samsung The Premiere LPU9D
DLP-projektor - 802.11a/b/g/n/ac trådløs/AirPlay 2 - varm hvid
Projektør
| Projektor-lysstyrke | 3450 ISO lumens |
| Billedbehandlingsteknologi | Samsung Real Depth Enhancer |
| Smart projektor | Ja |
| Skærmstørrelse kompatibilitet | 2540 - 3302 mm (100 - 130") |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 2000000:1 |
| Kontrastforstærker | Ja |
| Projektor indbygget opløsning | UHD 4K (3840x2160) |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500:1 |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Bevægelsesinterpolationsteknologi | Motion Xcelerator |
Lyskilde
| Lyskilde type | Laser |
Linsesystem
| Fokus | Vejledning |
Video
| Format til analogt signal | Ikke understøttet |
| Full HD | Ingen |
| 3D | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Seriel grænsefladetype | RS-232C |
| Antal HDMI-porte | 3 |
| DVI-port | Ingen |
| Kontrol med forbrugerelektronik (CEC) | Anynet+ |
| Forbedret lydreturkanal (eARC) | Ja |
Netværk
| Smart TV | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Webbrowser | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Understøtter Apple AirPlay 2 | Ja |
Lagring
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Funktioner
| Interaktiv | Ingen |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Skærm spejling | Ja |
| 4K Ultra HD-opskalering | Ja |
| Spiltilstand | Ja |
| Multiview | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | Filmmaker Mode, HDR 10+, Hybrid Log-Gamma (HLG), Quantum HDR |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Understøttelse af SmartThings-apps | Ja |
| AirPlay | Ja |
| Tryk visning | Ja |
| Video-apps | Samsung TV Plus |
| Operativsystem installeret | Tizen |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Udgangseffekt (RMS) | 40 W |
| Lyd-output kanaler | 2.2.2 kanaler |
| Lydspejling | Ja |
| Lyddekodere | Dolby Atmos |
Design
| Markedspositionering | Hjemmebiograf |
| Produkttype | Ultrakort projektor med kort projiceringsafstand |
| Produktfarve | Hvid |
Display
| Indbygget skærm | Ingen |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 410 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Automatisk slukning | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 550 mm |
| Dybde | 384,1 mm |
| Højde | 141,3 mm |
| Vægt | 11,6 kg |
| Pakkebredde | 670 mm |
| Pakkedybde | 507 mm |
| Pakkehøjde | 314 mm |
| Pakkevægt | 15,1 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ingen |
| Brugervejledning | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |