HDMI CABLE
PUREINSTALL
Funktioner
| Kabellængde | 2 m |
| Stik 1 | HDMI Type A (Standard) |
| Stik 2 | HDMI Type A (Standard) |
| Stik 1 køn | Hanstik |
| Stik 2 køn | Hanstik |
| Stik 1 formfaktor | Lige |
| Stik 2 formfaktor | Lige |
| Produktfarve | Sort |
| HDMI-version | 2.0 |
| 3D | Ja |
| Understøttede grafikopløsninger | 3840 x 2160, 4096 x 2160 |
| Understøttede videotilstande | 480i, 480p, 720i, 720p, 1080i, 1080p, 2160i, 2160p |
| Dolby-teknologier | DTS-HD Master Audio, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD |
| Audio Return Channel (ARC) | Ja |
| HDMI Ethernet-kanal | Ja |
| HDCP | Ja |
| Dataoverførselshastighed | 18 Gbit/sek. |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Båndbredde | 600 MHz |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| AWG-ledningsstørrelse | 28 |
| Stikforbindelse kontakter plettering | Guld |
| Kabelmateriale | Fortinnet kobber |
| Kabel kappemateriale | Polyvinylchlorid (PVC) |
| Magnetisk afskærmet | Ja |
| Antal afskærmningslag | 3 |
| Farvedybde | 8 Bit |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
| Certificering | CE (incl. RoHS), FCC |
Vægt & størrelser
| Kabeldiameter | 7,3 mm |
| Stik 1 dimensioner (BxDxH) | 43,5 x 19,5 x 10,5 mm |
| Stik 2 dimensioner (BxDxH) | 43,5 x 19,5 x 10,5 mm |
Emballeringsdata
| Pakkevægt | 90 g |
| Pakketype | Polybag |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733080 |
| Mængde pr. kasse | 1 stk |