Club 3D Ekstern videoadapter
USB-C
Porte & Grænseflader
| Stik 1 | USB C |
| Stik 2 | VGA |
| Stik 2 køn | Hunstik |
| Stik 1 køn | Hanstik |
| Stik 1 formfaktor | Lige |
| Stik 2 formfaktor | Lige |
| Stikforbindelse kontakter plettering | Guld |
| Kabellængde | 0,15 m |
Præstation
| Produktfarve | Sort |
| Fuld duplex | Ingen |
| Maksimal opløsning | 1920 x 1200 pixel |
| USB påkrævet | Ingen |
| Konverter type | Aktiv |
| Plug and play | Ja |
| Kompatible operativsystemer | The USB-C to VGA Adapter supports all USB-C devices with DisplayPort ALT mode and operating systems, including Apple OS X, Windows 7, 8.1 and 10 and Google Chrome OS. |
| Kompatible produkter | The USB Type C output on the PC/Laptop/Tablet needs to support "DisplayPort Alternate Mode" to be bale to output a video signal. Thundebolt compatible. |
Funktioner
| Stik 1 formfaktor | Lige |
| Stik 2 formfaktor | Lige |
| Stikforbindelse kontakter plettering | Guld |
| Kabellængde | 0,15 m |
| Stik 1 | USB C |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Stik 2 | VGA |
| Stik 1 køn | Hanstik |
| Stik 2 køn | Hunstik |
| Maksimal opløsning | 1920 x 1200 pixel |
| Understøttede videotilstande | 1080p |
| Understøttede grafikopløsninger | 1920 x 1080 (HD 1080), 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Produktfarve | Sort |
| Plug and play | Ja |
| Konverter type | Aktiv |
| Oprindelsesland | Kina |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS; RoHS |
| Certificering | ROHS, FCC, and CE EMI; ROHS, FCC, and CE EMI |
Emballagesammensætning
| Vægt af papir/papemballage | 20 g |
| Vægt af plastemballage | 2 g |
| Total paper/cardboard packaging weight | 0 g |
| Total plastic packaging weight | 0 g |
Vægt & størrelser
| Højde | 10 mm |
| Bredde | 23 mm; 23 mm |
| Dybde | 10, 150; 150 mm |
| Vægt | 56 g; 56 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 60 mm; 60 mm |
| Pakkedybde | 35 mm; 35 mm |
| Pakkehøjde | 182 mm; 182 mm |
Tekniske detaljer
| Kabelfarve | Sort |
Andre funktioner
| Kompatible produkter | The USB Type C output on the PC/Laptop/Tablet needs to support "DisplayPort Alternate Mode" to be bale to output a video signal. Thundebolt compatible. |
| Kabelfarve | Sort |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 8544 4290 |
| Oprindelsesland | Kina |