StarTech.com HDMI to DisplayPort Adapter, 8K 60Hz, Active Video Converter
adapterkabel - 30 cm
Funktioner
| Stik 1 formfaktor | Lige |
| Stik 2 formfaktor | Lige |
| Strømkilde | USB |
| Kabellængde | 0.3 m |
| Stik 1 | HDMI Type A (Standard) |
| Stik 2 | DisplayPort |
| Stik 1 køn | Hanstik |
| Stik 2 køn | Hunstik |
| HDMI-version | 2.1 |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 1.4/2.2/2.3 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Maksimal opløsning | 7680 x 4320 pixel |
| Understøttede grafikopløsninger | 800 x 600 (SVGA), 832 x 624, 1024 x 768 (XGA), 1152 x 870, 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1366 x 768, 1600 x 1200 (UXGA), 1600 x 900, 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080), 1920 x 1200 (WUXGA), 2048 x 1536 (QXGA), 2560 x 1440, 3072 x 1728, 3200 x 1800, 3840 x 2160, 5120 x 2880, 7680 x 4320 |
| Opdateringshastighed ved maksimal opløsning | 60 Hz |
| Maksimal opdateringshastighed | 120 Hz |
| Produktfarve | Sort, Sølv |
| Chipsæt | LT6711GX-U3 |
| Kabeltype | Rundt kabel |
| Farvedybde | 10 Bit |
| Farveprøvetagning | 4:4:4 |
| Audio Return Channel (ARC) | Ja |
| Plug and play | Ja |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Andre understøttede operativsystemer | ChromeOS |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Vægt & størrelser
| Vægt | 32 kg |
| Bredde | 31 mm |
| Dybde | 372 mm |
| Højde | 12 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 80 mm |
| Pakkedybde | 150 mm |
| Pakkehøjde | 20 mm |
| Pakkevægt | 51 g |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 1 stk |
Logistik data
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 331 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 473 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 440 mm |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 220 stk |