StarTech.com DisplayPort to DVI-D Adapter
1920x1200 - Passive DVI Video Converter with Latching DP Connector (DP2DVI2) - DisplayPort adapter - 15.2 cm
Funktioner
| Stik 1 formfaktor | Lige |
| Stik 2 formfaktor | Lige |
| Kabellængde | 0,152 m |
| Stik 1 | DisplayPort |
| Stik 2 | DVI-I |
| Stik 1 køn | Hanstik |
| Stik 2 køn | Hunstik |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 1.4 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| DVI dobbelt link | Nej |
| Maksimal opløsning | 1920 x 1200 pixel |
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 480 (VGA), 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1152 x 864 (XGA+), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1280 x 768 (WXGA), 1280 x 800 (WXGA), 1280 x 960, 1360 x 768 (WXGA), 1366 x 768, 1400 x 1050 (SXGA+), 1440 x 900, 1600 x 600, 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080), 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Understøttede videotilstande | 480p, 720p, 1080p |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| HBR2-understøttelse | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Plug and play | Ja |
| Konverter type | Passiv videoomformer |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 80 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 90% |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | CE, FCC, REACH |
Vægt & størrelser
| Vægt | 43 g |
| Bredde | 42 mm |
| Dybde | 254 mm |
| Højde | 17 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 200 mm |
| Pakkedybde | 220 mm |
| Pakkehøjde | 19 mm |
| Pakkevægt | 52 g |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733080 |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 325 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 500 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 220 mm |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 140 stk |