StarTech.com 3-Port MST Hub, DisplayPort to Triple HDMI Monitors, 4K 60Hz, DP 1.4 Multi-Monitor Video Adapter with 1ft (30cm) Built-in Cable, USB Powered, Windows Only
Multi-Stream Transport Hub (MST14DP123HD) - video-/audioswitch - 3 porte
Funktioner
| Strømkilde | USB |
| Kabellængde | 0.3 m |
| Stik 1 | DisplayPort |
| Stik 2 | 3 x HDMI |
| Stik 1 køn | Hanstik |
| Stik 2 køn | Hunstik |
| HDMI-version | 2.1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Maksimal opløsning | 4096 x 2160 pixel |
| Understøttede grafikopløsninger | 1920 x 1080 (HD 1080), 1920 x 1200 (WUXGA), 2048 x 1152, 2560 x 1440, 3840 x 2160, 4096 x 2160 |
| Opdateringshastighed ved maksimal opløsning | 60 Hz |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Produktfarve | Grå |
| Chipsæt | VMM5310, IT6563FN |
| Understøttede lydkanaler | 7.1 |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 IoT Enterprise, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64, Windows 11, Windows 11 Enterprise, Windows 11 Enterprise x64, Windows 11 Home, Windows 11 Pro, Windows 11 x64 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 90% |
Vægt & størrelser
| Vægt | 71 g |
| Bredde | 43 mm |
| Dybde | 105 mm |
| Højde | 14 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 142 mm |
| Pakkedybde | 170 mm |
| Pakkehøjde | 30 mm |
| Pakkevægt | 115 g |
Logistik data
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 440 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 473 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 331 mm |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 70 stk |
Andre funktioner
| Materiale | Plast |