Aerocool CS107V2
micro-ATX - sort
Design
| Materiale | Acrylonitrilbutadienstyren, SPCC, Stål |
| Formfaktor | Mini Tower |
| Type | PC |
| Produktfarve | Sort |
| Understøttet motherboard, formfaktorer | micro ATX, Mini-ITX |
| Antal 3.5" bays | 1 |
| Antal 2.5" bays | 2 |
| Antal udvidelsesporte | 4 |
| Siderude | Ja |
| Velegnet til | Spil |
| Belysning | Ja |
| Belysning placering | Front, Side |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Maksimal højde på CPU-køler | 15,7 cm |
| Maksimal længde på grafikkort | 28,6 cm |
Strømforsyning
| Strømforsyning inkluderet | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Lydindgang | Ja |
| Lydudgang | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
Nedkøling
| Frontventiler installeret | 2x 120 mm |
| Antal understøttede frontventilatorer (maks.) | 2 |
| Understøttede diametre for frontventilatorer | 120 mm |
| Bagerste ventilatorer installeret | 1x 120 mm |
| Antal understøttede bagerste ventilatorer (maks.) | 1 |
| Understøttede diametre for bagerste ventilatorer | 120 mm |
Lagring
| Understøttede HDD-størrelser | 2.5,3.5" |
Vægt & størrelser
| Bredde | 197,5 mm |
| Dybde | 340,6 mm |
| Højde | 353 mm |
| Vægt | 2,28 kg |
| Tykkelse af materiale | 0,45 mm |
Emballeringsdata
| Pakkevægt | 2,85 kg |