GIGABYTE C201 PANORAMIC Midi Tower Sort
Design
| Materiale | Glas, Plast, Stål |
| Formfaktor | Midi Tower |
| Type | PC |
| Produktfarve | Sort |
| Understøttet motherboard, formfaktorer | micro ATX, Mini-ITX |
| Antal 3.5" bays | 2 |
| Antal 2.5" bays | 1 |
| Antal understøttede lagerdiske | 3 |
| Antal udvidelsesporte | 5 |
| Siderude | Ja |
| Velegnet til | Spil |
| Belysning | Ja |
| Belysningsfarve | Flere |
| Belysning placering | Kabinet faner |
| Hærdet (ede) glaspanel (er) | Ja |
| Anti-støvfilter | Ja |
| RGB-kontrolknap | Ja |
| Tænd/sluk-knap | Ja |
| Maksimal højde på CPU-køler | 19 cm |
| Maksimal længde på grafikkort | 41 cm |
| Maksimal PSU længde | 25 cm |
Strømforsyning
| Strømforsyning inkluderet | Ingen |
| Placering af strømforsyning | Bund |
| Afskærmning til strømforsyning | Ja |
| Understøttede strømforsyning formfaktorer | ATX |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Nedkøling
| Sideventilatorer installeret | 2x 120 mm |
| Antal understøttede sideventilatorer (maks.) | 2 |
| Understøttede diametre for sideventilatorer | 120 mm |
| Bagerste ventilatorer installeret | 1x 120 mm |
| Antal understøttede bagerste ventilatorer (maks.) | 1 |
| Understøttede diametre for bagerste ventilatorer | 120,140 mm |
| Antal understøttede øverste ventilatorer (maks.) | 3 |
| Understøttede diametre for øverste ventilatorer | 120,140 mm |
| Antal understøttede bundventilatorer (maks.) | 3 |
| Understøttede diametre for bundventilatorer | 120 mm |
| Kapacitet for flydende nedkøling | Ja |
| Understøttede størrelser på sideradiator | 240 mm |
| Understøttede størrelser på bagradiator | 140 mm |
| De mest almindelige radiatorstørrelser understøttes | 360 mm |
Lagring
| Understøttede HDD-størrelser | 2.5,3.5" |
| HDD/SDD kombineret bur | Ja |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 242 mm |
| Dybde | 430 mm |
| Højde | 431 mm |
| Vægt | 6,45 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 313 mm |
| Pakkedybde | 525 mm |
| Pakkehøjde | 502 mm |
| Pakkevægt | 7,9 kg |