CORSAIR 2500X
mid tower - micro ATX
Design
| Materiale | Stål, Hærdet glas |
| Formfaktor | Midi Tower |
| Type | PC |
| Produktfarve | Grå, Hvid |
| Understøttet motherboard, formfaktorer | ATX |
| Antal 3.5" bays | 2 |
| Antal 2.5" bays | 2 |
| Antal udvidelsesporte | 4 |
| Siderude | Ja |
| Velegnet til | Spil |
| Belysning | Ja |
| Belysningsfarve | Flere |
| Belysning placering | Kabinet faner |
| Hærdet (ede) glaspanel (er) | Ja |
| Anti-støvfilter | Ja |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Tænd/sluk-knap | Ja |
| Maksimal højde på CPU-køler | 18 cm |
| Maksimal længde på grafikkort | 40 cm |
| Maksimal PSU længde | 22,5 cm |
Strømforsyning
| Understøttede strømforsyning formfaktorer | MicroATX, mini ITX |
Porte & Grænseflader
| Lydindgang | Ja |
| Lydudgang | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB type-C-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 1 |
Nedkøling
| Antal understøttede sideventilatorer (maks.) | 2 |
| Understøttede diametre for sideventilatorer | 120 mm |
| Antal understøttede bagerste ventilatorer (maks.) | 1 |
| Understøttede diametre for bagerste ventilatorer | 120 mm |
| Antal understøttede øverste ventilatorer (maks.) | 3 |
| Understøttede diametre for øverste ventilatorer | 120,140 mm |
| Antal understøttede bundventilatorer (maks.) | 3 |
| Understøttede diametre for bundventilatorer | 120,140 mm |
| Understøttede størrelser på sideradiator | 240 mm |
| Nederste kølerventilator størrelser understøttes | 240,280,360 mm |
| Understøttede størrelser på bagradiator | 120 mm |
| De mest almindelige radiatorstørrelser understøttes | 240,280,360 mm |
Lagring
| Understøttede HDD-størrelser | 3.5" |
| SSD-formfaktor | 2.5" |
Tekniske detaljer
| Garantiperiode | 2 År |
Vægt & størrelser
| Bredde | 304 mm |
| Dybde | 479 mm |
| Højde | 376 mm |
| Vægt | 13,4 kg |