Creative Zen Air Pro
ægte trådløse øretelefoner med mik.
Præstation
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | I ørerne |
| Anbefalet brug | Opkald/Musik/Sport/Hverdag |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Sort |
| Betjeningstaster | Besvar/afslut opkald, Stemmeassistent, Volume +, Volume - |
| Kontroltype | Berøring |
| Kabellængde | 0,3 m |
| Beskyttelsesfunktioner | Vandtæt |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IPX5 |
| Musikafspilning | Ja |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | True Wireless Stereo (TWS) |
| USB-tilslutning | Ja |
| USB-stik | USB Type-C |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AAC, AVRCP, HFP, LC3, SBC |
| Trådløs rækkevidde | 10 m |
Høretelefoner
| Ørekobling | Intraaural |
| Hovedtelefon frekvens | 20 - 20000 Hz |
| Magnet-type | Neodym |
| Driverenhed | 1 cm |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionstype | Aktiv |
Mikrofon
| Mikrofontype | Bom/indbygget mikrofon |
| Mikrofon sensitivitet | -42 dB |
| MEMS-mikrofon (Micro-Electro-Mechanical System) | Ja |
| Mikrofonretningstype | Omniretningsbestemt |
Batteri
| Batteridrevet | Ja |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Højre hørerør batterikapacitet | 60 mAh |
| Venstre hørerør batterikapacitet | 60 mAh |
| Batteriteknologi (opladningskasse) | Lithium polymer (LiPo) |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (med ANC) | 6 t |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (med opladeræske/uden ANC) | 33 t |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (med opladeræske/med ANC) | 22 t |
| Batterikapacitet (opladningskasse) | 500 mAh |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (uden ANC) | 9 t |
Systemkrav
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
Vægt & størrelser
| Venstre hørerør vægt | 5,33 g |
| Højre hørerør vægt | 5,33 g |
| Opladningsetui dimensioner (B x D x H) | 64 x 43,9 x 29 mm |
| Opladeretui vægt | 41 g |
| Ørepudens dimensioner (B x D x H) | 27,7 x 25,9 x 23,3 mm |
Emballage indhold
| Opladningsetui | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ingen |
| Hurtig start guide | Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
| Ørepropper materiale | Silikone |
Strømstyring
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |