iiyama ProLite XU2293HS-B6 skærm - LED baglys - 22" - IPS - 1ms
Full HD 1920x1080 ved 100Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
1.146,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.116,-
DKK
(892,80 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 54,6 cm (21.5") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | IPS |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 300 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Responstid | 1 ms |
| Svartid (MPRT) | 1 ms |
| Skærmoverflade | Mat |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 80000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 100 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,249 x 0,249 mm |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 110 kHz |
| Synlig størrelse, horisontal | 47,9 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 26 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 54,5 cm |
| DDC/CI | Ja |
| sRGB-dækning (typisk) | 96% |
| NTSC-dækning (typisk) | 72% |
Præstation
| AMD FreeSync | Ja |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Grafisk design |
| Produktfarve | Sort |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| HDCP | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -4 - 22° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Traditionelt kinesisk, Tjekkisk, Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk, Hollandsk, Portugisisk, Russisk, Tyrkisk |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | D |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 12,2 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 17 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,4 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1744603 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 492 mm |
| Dybde (med stativ) | 178 mm |
| Højde (med stativ) | 359 mm |
| Vægt (med stativ) | 2,6 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 564 mm |
| Pakkedybde | 122 mm |
| Pakkehøjde | 380 mm |
| Pakkevægt | 3,6 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, HDMI |
| Strømadapter inkluderet | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Bæredygtighedscertifikater | ErP, TCO |
Andre funktioner
| Højde | 359 mm |
| Brugerkontrol | picture adjust (brightness, contrast, i-Style colour, ACR, Eco, OD, X-Res technology), colour settings (gamma, RGB range, colour temp.), image settings (video mode adjust, blue light reducer, sharp and soft, AdaptiveSync), OSD (OSD H. position, OSD V. position, OSD time, OSD background, language, display information), extra (reset, DDC /CI, signal select, LED, opening logo) |
| Emballageindhold | quick start guide, safety guide |
| Vægt | 2,6 kg |
| Compliance-certifikater | CE, EAC, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, WEEE |
| Bredde | 492 mm |
| Kontrolpanel | Power, Menu, Up / Right / Volume, Down / Left / Eco, Signal/ Exit |
| Dybde | 178 mm |