iiyama ProLite TF3215MC-B2 skærm - 31.5" - VA - 8ms
Full HD 1920x1080
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
7.655,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
7.625,-
DKK
(6.100,00 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 80 cm (31.5") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | VA |
| Berøringsskærm | Ja |
| Berøringsskærmstype | Kiosk |
| Berøringsskærm teknologi | Projekteret kapacitivt systemet |
| Berøringsteknologi | Multi-touch |
| Antal simultane touchpunkter | 30 |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 500 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 500 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke | 460 cd/m² |
| Responstid | 8 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 3000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 3000:1 |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,3637 x 0,3637 mm |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 68 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 47 - 63 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 69,8 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 39,3 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 80 cm |
| Overfladehårdhed | 7H |
| Farvedybde | 8 Bit |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Driftstimer (timer/dage) | 24/7 |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Kontor |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Metal |
| Frontkantfarve | Sort |
| Glas tykkelse | 3 mm |
Porte & Grænseflader
| USB-berøringsporte | Ja |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| HDCP | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 200 x 200 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Slot til kabellås | Ingen |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Traditionelt kinesisk, Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk |
| Antal OSD sprog | 7 |
| Plug and play | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 27,5 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 32 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,7 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 466703 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 743 mm |
| Dybde (med stativ) | 61 mm |
| Højde (med stativ) | 437 mm |
| Vægt (med stativ) | 10 kg |
| Bredde (uden stativ) | 742,5 mm |
| Dybde (uden stativ) | 61 mm |
| Højde (uden stativ) | 437 mm |
| Vægt (uden stativ) | 10 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 890 mm |
| Pakkedybde | 155 mm |
| Pakkehøjde | 630 mm |
| Pakkevægt | 13,3 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, USB, HDMI |
| Hurtig start guide | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ErP |
Andre funktioner
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP65 |
| Kompatible operativsystemer | All iiyama monitors are Plug & Play and compatible with Windows and Linux. For details regarding the supported OS for the touch models, please refer to the driver instruction file available in the downloads section. |
| Positionsnøjagtighed | 2 mm; 2 mm |
| Optisk drevafspiller-software | Y |
| Bredde | 743 mm |
| Kontrolpanel | Menu, Scroll up/ Brightness, Scroll down/ Mute, Select, Power |
| Touch method | finger, glove (latex), capacitive stylus |
| Lysstyrke | 460 cd/m² |
| Compliance-certifikater | CE, EAC, REACH, RoHS, UKCA, WEEE |
| Vægt | 10 kg |
| Brugerkontrol | Picture (contrast, brightness, H.position, V.position, phase, clock, auto adjust), advanced (color temp., sharpness), OSD (timeout, poition, H-Position, V-Position, touch switch), option (reset, language, source select, display mode, factory) |
| Dybde | 61 mm |
| Højde | 437 mm |
| Aktiv skærmområde (B x H) | 698,4 x 392,8 mm |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 50000 t |